Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 2015 році виповнюється 45 років з часу заснування Хмельницького обласного театру ляльок, нині Хмельницький обласний академічний театр ляльок (1970)

ср.26062019

Оновлено:12:23:05 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Віталій Ворожбит: При якісних послугах мобільного зв’язку Україна за мобільними технологіями - на рівні екваторіальної Африки. Чому?..

Віталій Ворожбит: При якісних послугах мобільного зв’язку Україна за мобільними технологіями - на рівні екваторіальної Африки. Чому?..


"Кількість абонентів «Київстар» в 2012 році досягла 26 мільйонів у мобільному зв’язку та 613 тисяч у широкосмуговому інтернеті", - такі дані оприлюднив в.о. директора компанії з маркетингу Віталій Ворожбит під час прес-конференції для центральних та регіональних ЗМІ. Разом з тим, він назвав не вельми втішним становище усіх мобільних операторів України у впровадженні швидкісної передачі даних 3G.
 
Завдяки впровадженню нових пакетних тарифів, абоненти збільшили споживання послуг, при цьому середній рахунок абонента за підсумками року знизився. Загальний дохід «Київстар» за 2012 рік виріс на 2% та склав 13,392 млрд грн при рівні інвестицій в операційну діяльність та розвиток мережі понад 8 млрд грн та понад 3 млрд грн податків та зборів, сплачених до бюджету України.
 
Головним принципом компанії у 2012 році і на перспективу, за словами Віталія Ворожбита, є: "Абонентська база та споживання послуг зростають, витрати абонентів знижуються".
 
Послуги мобільного зв’язку
 
Станом на грудень 2012 року мобільним зв’язком «Київстар» користувалося 25,96 млн абонентів, що на 5% більше, ніж у 2011 році. За рік абонентська база «Київстар» збільшилася на 1,183 млн. Найкращі результати за приростом нових абонентів зафіксовані в 4-му кварталі 2012 року — понад 700 тисяч абонентів.
 
У 2012 році абоненти збільшили споживання послуг. Кількість хвилин, що використовуються клієнтом (MoU), збільшилося на 6%, до 493 хвилин, а споживання послуг мобільного інтернету зросло на 28%. При цьому показник ARPU (середній дохід на абонента) знизився на 2%, до 39,9 грн, а середня вартість хвилини зменшилася на 7%, до 0,08 грн. Абоненти стали більше користуватися пакетними тарифами та пакетними послугами, що дозволило збільшити споживання послуг при менших витратах.
 
Послуги міжнародного роумінгу: десятиразове зниження ціни
 
У 2012 році «Київстар» знизив у десять разів вартість дзвінків в міжнародному роумінгу завдяки впровадженню пакетних тарифів. Так, у 2-му кварталі 2012 року запропоновані пакети хвилин «Роумінг Росія» та «Роумінг Європа», де ціна хвилини в рамках пакету становить від 0,9 грн до 1,5 грн. У 4-му кварталі 2012 року клієнти отримали унікальну послугу «Super Visa». З її допомогою клієнти можуть користуватися міжнародним роумінгом за «локальними» тарифами. Послуга діє на території 8 країн, в мережах мобільних операторів, що входять у групу компаній VimpelCom Ltd.
 
 
У результаті абоненти збільшили споживання послуг міжнародного роумінгу. Так, на території Росії клієнти «Київстар» здійснили на 88% більше дзвінків, ніж у 2011 році. Загальна кількість хвилин, використаних в міжнародному роумінгу, збільшилася на 178%.
 
«Київстар» — національний лідер інтернету
 
У 2012 році послугою мобільного інтернету «Київстар» користувалося понад 11 мільйонів клієнтів, близько 43% усієї абонентської бази. Споживання мобільного дата-трафіку зросло на 28%, до 4 713 ТБ. Збільшення споживання послуги мобільного інтернету пов’язане з привабливими пакетними тарифами для інтернет-користувачів. Так, більше мільйона клієнтів у 2012 році користувалися послугою «Інтернет без меж», яка дозволяє щодня одержувати безлімітний доступ в інтернет всього за 1 грн.
 
У широкосмуговому інтернеті кількість абонентів зросла на 54%, до 613 тис. У 2012 році «Київстар» став лідером зростання у фіксованому інтернеті, підключивши найбільшу кількість домогосподарств. Показник ARPU в «Домашньому Інтернеті» стабілізувався і становить 45,3 грн. Зростання у сегменті інтернету для домогосподарств було обумовлене високою якістю послуги, привабливими тарифами, високою швидкістю передачі даних в мережі фіксованого інтернету «Київстар».
 
Загальна кількість користувачів мобільного та фіксованого інтернету «Київстар» наблизилася до 12 мільйонів — це найбільша в Україні інтернет-спільнота. Темпи розвитку мобільного інтернету в Україні значно прискоряться, якщо в операторів з’явиться можливість надавати послуги третього покоління 3G.
 
Додаткові послуги та цифровий контент
 
У 2012 році абоненти отримали можливість купувати цифровий контент у вигляді щотижневих або щомісячних підписок. 97% всіх музичних треків та ігор купувалося абонентами за допомогою послуг «Музична підписка» та App Club. Кількість користувачів послуги «Музична підписка» у 2012 році зросла на 27%, а дохід від замовлень «пакетів» додаткових послуг зріс на 75%.
 
У 2012 році «Київстар» запустив низку власних онлайн-сервісів: відеопортал, магазин додатків та ігор App Club, книжковий портал «Магазин розумного контенту» (e-reading).
 
Водночас з позитивними тенденціями розвитку послуг мобільного зв’язку, Віталій Ворожбит назвав і негативні - ті, які гальмують подальший розвиток цифрових комунікацій в Україні та негативно відбиваються на споживачах усіх мобільних операторів країни. Найперше - це штучно створена технологічна стагнація, коли мобільні оператори вже давно готові надавати послуги швидкісної передачі даних 3G/UMTS, але держава досі не ліцензує цей вид діяльності. Це, зрозуміло, унеможливлює подальший розвиток споживання цифрових послуг, головним напрямком яких у навйближчі роки у світі буде використання "хмарних" технологій передачі та зберігання даних. Також не видаються ліцензії на технологію мобільного телебачення IPTV.
 
Окрім того, за останніх 4 роки держава суттєво збільшила обсяги додаткових платежів - наприклад, вартість частот за минулих 4 роки збільшилася на + 500%.
 
Усе це разом узяте, за словами Віталія Ворожбита, призводить до того, що при в цілому високоякісному та доступному наданні голосових та інших послуг, мобільні технології за рахунок стримування сучасних методів передачі даних відкидають Україну на рівень країн екваторіальної Африки: Нігеру, Чаду, Конго та інших...