Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1594 році поселення Плоскирів (нині Хмельницький) відвідав посол австрійського імператора Еріх Лясота. Він залишив найдавніший з усіх відомих опис Плоскирова.

ср.26062019

Оновлено:12:59:22 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство На громадських слуханнях вирішили: реконструкцію вулиці Перемоги продовжити

На громадських слуханнях вирішили: реконструкцію вулиці Перемоги продовжити

На вулиці Перемоги триває капітальний ремонт дороги з відновленням водовідведення, розпочатий ще минулого року. 

На виконання робіт з міського бюджету виділено понад 4 мільйона гривень. Для розширення дорожнього полотна на ділянці від проспекту Миру до провулку Перемоги, під час реконструкції необхідно зрізати дерева, що ростуть обабіч дороги. Проте деякі мешканці сусідніх будинків виступають проти розширення вулиці і знесення зелених насаджень.

Ремонтні бригади призупинили роботи на цій ділянці. Аби поспілкуватися і вивчити думку громадян міська влада організувала збори, які відбулися у приміщенні ЗОШ №25 імені Івана Огієнка. Їх провів заступник міського голови, куратор житлово-комунальної галузі Анатолій Нестерук. У заході також взяли участь депутат міської ради по виборчому округу №2 Сергій Мандзій, представники управління житлово-комунального господарства, управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста, відділу організації дорожнього руху обласної ДАІ.

Вулиця Перемоги має двосторонній автомобільний рух, громадський транспорт по ній не курсує. Але вона не відповідає Державним стандартам України. Ширина проїзної частини дороги вулиці Перемоги на різних ділянках не однакова. Від вулиці Зарічанської дорога має 7 метрів в ширину, а від проспекту Миру до провулку Перемоги коливається в межах шести метрів, що не відповідає держстандарту. За словами фахівців, відповідно до встановлених норм ширина проїжджої частини вулиці при двосторонньому русі транспорту повинна бути не менше семи метрів. Щоб привести у відповідність до стандарту дорогу на відрізку від проспекту Миру до провулку Перемоги, планується її розширити від 0,5 до 1м з одного боку, також облаштувати тротуари, а ще влаштувати пішохідні огорожі, дорожню розмітку, встановити дорожні знаки тощо. Для цього необхідно зрізати 23 каштани, які обмежують оглядовість водіїв та перехожих і ростуть занадто близько до дороги. За висновками екологів ці дерева є аварійними і віджили свій вік. Це дерева віком понад 40 років. Дев’ять з них знаходяться в незадовільному стані, сім - аварійних, решта – в задовільному стані. Три аварійних дерева на ділянці розширення уже знесено.

Звертаючись до присутніх, Анатолій Нестерук сказав: “Ми сьогодні зібралися з приводу дуже важливої справи, яка турбує не лише міську владу, але й вас, мешканців будинків, які розташовані вздовж вулиці Перемоги. Рішення про реконструкцію вулиці було прийняте ще у 2011 році. Було звернення депутатів міської ради про те, щоб на даній вулиці провести ремонт. На вулиці Перемоги не здійснювався капітальний ремонт від дня введення її в експлуатацію, а це понад 40 років. Розширення дороги передбачено і генеральним планом міста. У місті Хмельницькому також зросла інтенсивність руху транспорту”. І додав: “Ми змушені зрізати ці аварійні дерева, адже інакше неможливо розширити вулицю, натомість посадимо інші молоді дерева, за вашим бажанням це можуть бути і каштани. Вже є відповідний проект”.

З проектом капітального ремонту вулиці Перемоги, розробленим українським державним інститутом з проектування дорожнього господарства - “Укрдіпродор” Хмельницький ВКП” та який отримав позитивний висновок державної експертизи на відповідність вимогам державних будівельних норм, присутніх ознайомила заступник начальника інженерно-технічного відділу управління житлово-комунального господарства міської ради Лідія Шефер, наголосивши що після капітального ремонту дана вулиця буде приведена у відповідність до вимог Державних будівельних норм і всі зміни щодо збільшення ширини проїзної частини виконуються в межах червоних ліній.

Деякі мешканці цієї вулиці занепокоєні й тим, що реконструкція відкриє рух великогабаритному транспорту. Анатолій Макарович запевнив, що цього не станеться, адже будуть встановлені відповідні дорожні знаки і міська влада готова надати письмове підтвердження. Роз’яснення з цього питання надали також начальник відділу організації безпеки дорожнього руху управління ЖКГ Олександр Ковальчук та начальник відділу організації дорожнього руху упровадження та експлуатації АСУДР Управління ДАІ УМВС України у Хмельницькій області Олексій Смаковський.

В ході зборів проведено голосування серед 70 присутніх мешканців вулиці щодо порушених питань. В результаті думки хмельничан розділилися: одні проголосували “за” (54 голоси), інші “проти” (15 голосів), 1 - утримався. Враховуючи думку більшості городян вирішено завершити розпочаті роботи з розширення ділянки проїзної частини дороги вулиці Перемоги до нормативних параметрів.

Прес-служба Хмельницької міської ради
Фото у заголовку: 
http://hmelnyckiy.com