Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Кам'яний костьол Святої Анни у Проскурові (нині Хмельницький) було побудовано у 1821 році, а у 1936 році зруйновано. Знаходився він на місці сучасної школи №1...

ср.19062019

Оновлено:03:56:00 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Хмельницькі маршрутки поставлять під контроль GPS

Хмельницькі маршрутки поставлять під контроль GPS

За право обладнати хмельницькі маршрутки GPSами змагаються 5 фірм: по дві з Хмельницького і Києва та одна з Одеси. Свої пропозиції міським перевізникам претенденти представили 31 січня 2013 року.

За оцінкою працівників міського управління транспорту і зв’язку та на думку перевізників, усі пропозиції є приблизно рівноцінними як за ресурсоємністю, так і за функціональністю. Тому представники фірм-виробників погодилися одночасно обладнати своїми пристроями декілька машин для порівняння їх у експлуатації.

Системи GPS-контролю здатні фіксувати і передавати на центральний сервер усі показники роботи транспортної одиниці: розташування на маршруті, точність часу прибуття на кожну зупинку, кількість витраченого пального і багато інших. Наприклад, у Вінниці виробникам контролюючої системи поставили завдання забезпечити взаємодію пристрою з "електронним квитком" - йдеться про точний облік кількості перевезених пасажирів, адже за оцінками фахівців приблизно третина виручки може йти "мимо каси", на розсуд водіїв. Там, де такі контрольні пристрої вже працюють, зазначають і економію витрат на пальне: коли обліковується реальна його витрата і реальний кілометраж, за пальне доводиться платити на 30% менше.

Тому фахівці особливо наголошують на забезпеченні надійності роботи пристроїв, антивандальній конструкції та фіксуванні усіх збоїв у їх роботі. Адже, як зазначають представники виробників, у перші дні після встановлення намагання водіїв вивести пристрій з ладу набувають масового характеру. Способи вивести GPS-датчик з ладу таки існують, але, як зауважують виробники з практики інших міст, жодний випадок не пройде непоміченим, а після оплати водіями вартості заміни пристрою ці спроби припиняються.

Обладнання GPS-передавачами усіх машин є обов’язковою умовою, яку поставила міська влада переможцям конкурсу на перевезення пасажирів за міськими маршрутами. За підсумками конкурсу 6 фірм-перевізників отримали по кілька груп міських маршрутів для обслуговування протягом 5 років. До кожної групи входять як популярні, прибуткові маршрути, так і "соціальні" - тобто такі, що не дають відчутного прибутку, але є необхідними для мешканців Хмельницького.

Системи GPS-контролю за рухом міського пасажирського транспорту працюють вже у кількох містах України: Львові, Одесі, Кіровограді та інших.