Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1672 році Плоскирів (нині Хмельницький) перейшов під владу Османської імперії. Плоскирів став центром окремої нахії, що підпорядковувалася Меджибізькому санджаку Кам'янецького єйялету...

пт.19042019

Оновлено:02:31:03 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Де могила потьомкінця Ілларіона Шестидесятого?

Де могила потьомкінця Ілларіона Шестидесятого?

У редакцію газети "Проскурів" надійшло прохання від моряків допомогти в пошуках могили учасника повстання на броненосці “Потьомкін ” Ілларіона Павловича Шестидесятого.

 

Як нам розповів один із учасників цієї ініціативної групи Юрій Гаркавенко, вони з’ясували, що на Хмельниччині мешкали двоє моряків “Потьомкіна”. Могилу одного з них: героя крейсера “Варяг” та учасника потьомкінського повстання Адольфа Домініковича Войцеховського знайшли в Славуті. “За місцем поховання ніхто не доглядав, тому ми — колишні моряками привели його до ладу. Хотілося б дізнатися, де похованого й другого потьомкінця. Якщо могила занедбана, ми б її також упорядкували та пильнували”, — каже Юрій Володимирович.

Про постать Ілларіона Шестидесятого майже нічого невідомо. На легендарному кораблі він був мінним машиністом. Після повстання начебто переїхав у Румунію, потім — Швейцарію, звідти — в Канаду. У 1923 році повернувся на Батьківщину: родом він із селища Градизьк, що на Полтавщині.

От яку згадку можна знайти про нього у газеті "Правда" (за 19 вересня 1961 рік):

Герой "Потемкина" - активный общественник
ХМЕЛЬНИЦКИЙ,17. (Корр. "Правды") В поселке Антонины на Подолии живет 82-лений Илларион Павлович Шестидесятый - участник героического восстания матросов на броненосце "Потемкин". Бывший минный машинист второй статьи, член матросского повстанческого комитета легендарного "Потемкина", Илларион Павлович, несмотря на свой преклонный возраст, часто выступает с рассказами о революционном прошлом.
Недавно в жизни ветерана русского флота произошло большое событие. Первичная партийная организация Антонинского свеклосовхоза приняла И.П.Шестидесятого в члены КПСС. Герой-потемкинец получает много поздравлений от земляков и от друзей - моряков Военно-Морского флота.
("Правда" 18 сентября 1961 года)

Деякі джерела повідомляють, що потьомкінець трохи жив і в Хмельницькому.

Якщо хтось може поділитися інформацією про цього моряка чи його рідних або ж знає, де він похований, звертайтеся в редакцію газети "Проскурів" (тел. (0382) 79-52-43, 76-21-15, 65-59-99) або ж - відписуйтесь тут, у коментарях.

"Проскурів",
"Русский Журнал"