Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У січні 1880 року вперше відбулися вибори до міської думи Проскурова (нині Хмельницький). Членів думи («гласних») обирали на 4 роки, право на участь у виборах надаволося лише заможним верствам населення. які сплачували податки до міської скарбниці й досягли 25 років. Міська дума сама обирала міського голову...

пт.24052019

Оновлено:10:01:34 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство У Хмельницькому вироблятимуть гіпохлорит натрію

У Хмельницькому вироблятимуть гіпохлорит натрію

«Хмельницькводоканал» встановить дві гідролізні установки для виготовлення гіпохлориту натрію, що використовується для сучасного знезараження питної води.

Від хлорування води Хмельницький відмовився ще у 2006 році. З того часу питну воду очищають альтернативним способом — за допомогою гіпохлориту натрію марки «А». До кінця цього року комунальне підприємство «Хмельницькводоканал» планує налагодити власне виробництво цієї речовини.

За словами головного інженера МКП «Хмельницькводоканал» Станіслава Міхальця, від хлорування води в місті відмовилися через небезпеку транспортування й зберігання цієї сполуки. Хмельницький які і більшість міст України перейшов на більш безпечну альтернативу — гіпохлорит натрію.

 «Гіпохлорит натрію марки «А» виготовляють зі звичайної кухонної солі. Він має значно нижчий рівень активного хлору, тому є безпечнішим для зберігання й використання», — зазначив Станіслав Міхалець.

Покищо Хмельницький купує гіпохлорит на заводі «ДніпроАзоту» — фактично єдиного в Україні виробника цієї речовини. Проте минулого літа на підприємстві були перебої з роботою, що поставило під загрозу знезараження води в багатьох містах. Зокрема, і хмельничани могли опинитися без питної води. Тому в обласному центрі прийняли рішення убезпечити себе від подібних проблем.

 «Цього року ми проведемо реконструкцію системи із знезараження питної води на водонасосній станції №9, яка розташована на проспекті Миру, — розповідає Станіслав Міхалець. — Вартість робіт складає 12 мільйонів гривень. Реконструкція передбачає будівництво й монтаж двох гідролізних установок для виготовлення гіпохлориту натрію марки «А». Їх запуск дозволить виробляти цю сполуку для потреб міста, а також мати її запас в екстрених випадках».

Як повідомив головний інженер «Хмельницькводоканалу», наразі триває тендерна процедура на закупівлю гідролізних установок. Далі після підписання договору, переможець тендеру виготовить установки під параметри місцевого водоканалу й змонтує їх.

Орієнтовно всі роботи будуть завершені до кінця жовтня 2019-го.

Джерело.