Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Перший телевізійний передавач (ретранслятор) у Хмельницькому було встановлено у 1964 році. Телевежі він тоді не мав, а знаходився у Будинку Рад на центральній міській площі.

чт.23052019

Оновлено:12:54:16 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Хто зможе безоплатно обстежитися на КТ

Хто зможе безоплатно обстежитися на КТ

На засіданні виконавчого комітету ухвалили рішення, за яким розширено перелік невідкладних станів пацієнтів для обстеження на комп’ютерному томографі за рахунок коштів міського бюджету.

Як зазначив начальник управління охорони здоров’я Борис Ткач, у минулому році було виділено 200 тисяч гривень на обстеження хворих на томографі приватної форми власності окремих категорій пацієнтів. Згідно ухваленому порядку за рахунок коштів міського бюджету обстеження на комп’ютерному томографі на базі Хмельницької міської лікарні проводиться в ургентному порядку в будь-який час доби пацієнтам в невідкладних станах у разі письмового обґрунтування в медичній документації стану пацієнта, з метою верифікації діагнозу з подальшою госпіталізацією хворого в профільне відділеннялікарні.

За друге півріччя 2018 року обстежено сто шістдесят хворих на сто дванадцять з половиною тисяч гривень. Тобто всі кошти не витратили, водночас дехто з пацієнтів не зміг пройти обстеження, бо порядок був так прописаний, що вони не входили до включених категорій. Через те розширюється перелік пацієнтів і включені ще кілька категорій хворих, -говорить очільник галузі.

Перелік невідкладних станів пацієнтів для обстеження на комп’ютерному томографі за рахунок кошті міського бюджету:

1. Кома нез’ясованої етіології ( в комплексі з іншими лабораторними та інструментальними обстеженнями).

2. Інсульт з вираженою вогнищевою неврологічною симптоматикою і/або наявністю менінгеальних симптомів.

3. Важка черепно-мозкова травма з вираженою вогнищевою неврологічною симптоматикою.

4. Поєднана травма (голова, шия, хребет, органи грудної порожнини, органи черевної порожнини, заочеревинного простору, органи малого тазу);при наявності клінічно обґрунтованих показів допускається обстеження двох і більше ушкоджених ділянок.

5. Судомний статус чи/або серія судомних нападів нез’ясованої етіології в проміжку часу до 12-ти год.з моменту першого нападу.

6. Особи в стані коми внаслідок алкогольного сп’яніння, стан яких не покращується впродовж 5-6 год. (після попередньо проведеного комплексу інших діагностичних обстежень в поєднанні з дезінтоксикаційною терапією).

7. Тромбоемболія легеневої артерії (ТЕЛА) після попередньо проведених інших діагностичних обстежень - КТ- ангіопульмонографія.

8. Запальні захворювання центральної нервової системи (первинні та вторинні) з наявністю вогнищевої неврологічної симптоматики і/або менінгеального симптомокоплексу.

9. Важкі форми гострих панкреатитів з клінічними ознаками панкреонекрозу.

10.Обтураційна анурія.

11. Травма нирки і/або заочеревинного простору.

Джерело.