Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1806 році у Проскурові (нині Хмельницький) налічували 487 будинків, із яких лише один був кам'яним. Крамниць та лавок - 68 дерев'яних та 7 кам'яних...

ср.19062019

Оновлено:03:56:00 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Сміттєпереробному заводу у Хмельницькому бути

Сміттєпереробному заводу у Хмельницькому бути

Сьогодні у міській раді презентували техніко-економічне обгрунтування будівництва сміттєпереробного комплексу.

Про це повідомив на своїй сторінці у Фейсбук міський голова Олександр Симчишин.

«З початку цього року ми зробили перший крок у сміттєпереробці, запустивши процес дегазації сміттєзвалища. Проект триває і щомісяця приносить кошти для комунального підприємства, плюс звалищний газ, як продукт розпаду сміття переробляється в електроенергію.

Далі реалізований проект "Екобус" для збору небезпечних побутових відходів. За три місяці зібрано понад 1,6 тони небезпечних відходів, плюс понад 2000 ламп. Все це не потрапило на сміттєзвалище і екосистему.

Запроваджуємо також і реальне сортування. На сьогодні встановлено майже 100 контейнерів для збору ПЕТ-пляшки та 24 контейнери для збору скла. Це все також не потрапляє на сміттєзвалище.

Тепер ми маємо реальний документ техніко-економічне обгрунтування будівництва комплексу. Понад 200 сторінок розрахунків, аналізу технології механіко-біологічної переробки, вартості підприємства, термінів окупності і т.д.

Автор ТЕО - ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» .

Методи переробки, що оцінювались, були наступними:

• механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також стабілізація органічної фракції ТПВ шляхом компостування у рядах, що накриваються мембраною з металевим каркасом;

• механічна переробка з відновленням матеріалу, включаючи виробництво RDF палива, а також аеробна стабілізація у тунелях;

• механічна переробка з відновленням матеріалу за рахунок біосушіння, включаючи виробництво RDF палива та біомаси, які можна використовувати як паливо у тепломережах міста.

Вартість комплексу: від 526 млн грн до 676 млн грн.».