Хмельницький портал

Можливість знати більше.

 У 1911 році підприємець Рабинович побудував першу у місті електростанцію і заснував торговий дім «Електра», який монопольно постачав електрику для вуличного совітлення та приватних будинків.

чт.21022019

Оновлено:06:27:40 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство На порядку денному переваги та недоліки Плану дій сталого енергетичного розвитку

На порядку денному переваги та недоліки Плану дій сталого енергетичного розвитку

Експерти громадської організації «Агенція сталого розвитку «АСТАР»» сьогодні презентували власний аналіз Плану дій сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького (ПДСЕР). Це основний документ, який формує політику міста у напрямку скорочення викидів СО2. Експерти кажуть, саме ця тема надзвичайного актуальна у всьому світі.

Менеджер проектів Агенції сталого розвитку «АСТАР» Степан Кушнір розповідає, що найбільше викидів СО2 ідуть зі сфери енергетики - 82%. Це проблема надмірного споживання енергоресурсів. План дій сталого енергетичного розвиту - документ, який передбачає комплекс заходів міста для скорочення цих викидів на 20%. Успіхи Хмельницького у цьому напрямку роботи вже маємо.

За його словами, документ загалом успішний, проте його можна ще доповнювати. Так, у Плані наявні дані про споживання енергоносіїв, зобов'язання зі скорочення викидів, наявність фінансування, залучення зацікавлених сторін. Окрім того, реалізуються такі ключові заходи, як утилізація звалищного газу, Програма розвитку відновлення джерел енергії, згідно з якою містяни можуть отримати компенсацію на сонячні міні-електростанції. Знаково, що Хмельницький має профільний відділ енергоменеджменту та приміщення «Центру енергоефективності», де можна отримати консультації.

«Недостатньо розвинений базовий кадастр викидів. Бо в ПДСЕР не включена промисловість. З нею працювати найважче, але люди мають розуміти, якщо не скорочувати викиди, підприємство з часом стане не конкурентоспроможним на ринку», - розповідає представник «ГО Екоклуб» Дмитро Сакалюк, який також брав участь в аналізі.

Також неможливо обрахувати викиди від приватного автомобільного транспорту. За статистикою в обласному центрі за два роки приріст лише легкового транспорту збільшився на 35%. І на цей процес ніяк не можна вплинути.

Наявний документ планують переглядати кожні два роки, тому доцільно вносити пропозиції. Експерти «АСТАР» пропонують додати «кліматичний» компонент та збільшити амбіції щодо скорочення СО2. Вважають необхідним пришвидшити реалізацію заходів, які передбачають мале фінансування та посилити діяльність в напрямку озеленення. Нарікають і на малу активність депутатського корпусу міськради, небажання розуміти і втілювати План дій сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького.

Довідка: У 2015 році Хмельницький приєднався до європейської ініціативи Угода мерів. Одне із зобов’язань, взятих у рамках цієї ініціативи, – розробка ПДСЕР. Згідно «Угоди мерів» місто зобов'язується зменшити викиди вуглекислого газу на 20% шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії. Перелік цих заходів зазначений у Плані дій зі сталого енергетичного розвитку міста Хмельницького на 2015 - 2025 роки.

Джерело.