Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Залізниця та вокзал у Проскурові (нині Хмельницький) з'явилися у 1870 році, коли було введено в дію лінію Жмеринка - Проскурів - Волочиськ. Саме залізниці місто завдячує подальшим економічним розвитком...

ср.20062018

Оновлено:09:21:59 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Транспортна реформа Хмельницького: обговорення триває

Транспортна реформа Хмельницького: обговорення триває

Цього разу під час громадських слухань, які за участю представників влади, перевізників, громадськості та засобів масової інформації відбулися у міському Будинку культури, обговорили два питання: стосовно нової транспортної мережі Хмельницького і щодо проведення конкурсу на GPS навігацію.

Робота над формуванням нових маршрутів громадського транспорту міста розпочалася ще минулого року, був опублікований проект нової транспортної мережі, від хмельничан надійшло понад 500 анкет. З урахуванням викладених в них пропозицій, мережу доопрацьовали. Свою розробку мережі, після проведених досліджень, запропонував Харківський автодорожній інститут, - нагадав передісторію питання Андрій Бондаренко заступник міського голови.

Саме той варіант транспортної мережі Хмельницького, який враховує всі конструктивні пропозиції попередніх документів, і презентували учасникам громадський слухань для обговорення.

 «Транспорт - це питання, з яким кожен хмельничанин стикається щодня. Тому важливо, щоб нова мережа маршрутів була максимально наближена до ідеальної і задовольняла б кожного мешканця міста», - переконаний  куратор транспортної галузі.

У запропонованій транспортній сітці пріоритет був наданий електротранспорту і велико- та середньо габаритним автобусам. Передбачається максимально прибрати малогабаритний транспорт з центральних вулиць, зокрема з Кам’янецької, залишити  його у віддалених мікрорайонах.  Передбачається запровадити нові тролейбусні та автобусні маршрути. Нерентабельні планують скасувати. Пропонують пустити більше маршруток по Зарічанській, яка активно забудовується, а також по  Прибузькій, щоб розвантажити Подільську та Шевченка.

Громадський транспорт буде працювати у звичайному режимі руху, це передбачає зупинки лише у спеціальних місцях і чітке дотримання графіків, відповідно обов’язковою вимогою  є обладнання транспорту GPS пристроями, інтервал руху складатиме 15-20 хвилин в залежності від маршруту. Планується обладнати так звані «розумні зупинки» транспорту, обладнанні спеціальним табло, за яким у режимі реального часу пасажири матимуть можливість відслідковувати дотримання графіків руху.

Впродовж понад трьох годин тривало зацікавлене активне обговорення, за окремими маршрутами досить гостре і емоційне. Чимало зауважень до запропонованої мережі мали як перевізники,  так і мешканці мікрорайонів і садівничих товариств.

Консолідовану позицію перевізників, яка вперше співпала з думкою хмельничан та громадських активістів,  висловив директор ТОВ «Рембуд-транс» Петро Кузьмін, він впевнений, що суть транспортної реформи має полягати у збереженні надбань існуючої, відпрацьованої роками мережі,  корегуванні проблемних моментів, доповненні мережі новими напрямками тощо.  Детальні пропозиції перевізників до переліку автобусних маршрутів міста, які удосконалять і покращать нову транспортну мережу,  Петро  Кузьмін передав у секретаріат.

Остаточний варіант транспортної мережі,  після опрацювання фахівцями управління транспорту і звя"зку пропозицій громадських обговорень, вже орієнтовно у вересні, затвердить виконавчий комітет міської ради.

 Докладніше у сюжеті МТРК "Місто"