Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Годинник з боєм, що грає мелодію «Проскурівського вальсу», з'явився на вежі кінотеатру «Планета» у 2004 році, тобто рівно через півстоліття після її побудови. Музичні дзвони годинника не справжні, їх звучання відтворює електроніка...

сб.21072018

Оновлено:11:12:56 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Транспортна реформа: перші кроки

Транспортна реформа: перші кроки

Громадське обговорення щодо майбутнього конкурсу перевізників за участю представників влади, перевізників, водіїв і пасажирів відбулося у п'ятницю в міському Будинку культури.

 Своїм баченням умов і порядку проведення конкурсу на пасажирські перевезення у Хмельницькому в контексті транспортної реформи, яку передбачається запровадити з 1 січня 2018 року, поділився заступник міського голови Андрій Бондаренко.

«Умови, які ми пропонуємо до розгляду, є достатньо жорсткими. Інакше й бути не могло, тому що реформа – це завжди якісь радикальні рішення, це якісь жертви, - наголосив куратор транспортної галузі, -  без цього ми не обійдемось».

Основне, що влада пропонує змінити в контексті транспортної реформи:

- ліквідувати блочну систему (сьогодні є п’ять великих перевізників), натомість об’єктом наступного конкурсі розглядатимуться маршрути - 1, 2, максимум 3 маршрути;

- весь транспорт буде функціонувати у звичайному режимі руху, тобто режим маршрутного таксі, як такий, планується ліквідувати;

- транспорт буде зупинятися виключно на зупинках громадського транспорту – це порядок, який дисциплінує і водіїв, і пасажирів;

- у випадку трикратних не усунутих порушень умов конкурсу замовник (міська рада) має право розірвати договір з перевізником.

Серед нових вимог GPSнавігація. Обов’язковою умовою допуску до участі в конкурсі буде обладнання транспортного засобу GPS трекером. В управлінні транспорту планується створити диспетчерський центр, що буде відслідковувати дотримання графіків на маршрутах.

Так само, як сьогодні висять графіки руху тролейбусів, планується зробити графіки і по автобусах та слідкувати за їх дотриманням. Трикратне недотримання  графіків буде тягнути розірвання договору.

У проекті рішення прописані чіткі вимоги щодо музики в транспортному засобі, щодо реклами на вікнах, щодо одягу водія.

Однією з вимог є можливість складання актів порушень. У випадку трьох неусунених порушень може розглядатися питання щодо розірвання договору.

У договорі прописується перелік порушень, за які може бути розірваний договір – це не виконання розкладу руху, це користування засобами зв’язку, тримаючи їх у руці, самостійне збільшення або зменшення перевізником кількості транспортних засобів, зміни класності чи пасажиро місткості без згоди з організатором. Паління водія чи кондуктора в автобусі, безпідставна відмова у пільговому проїзді. Відсутність необхідної інформації про засоби візуалізації в салонах автобуса. Робота водія або кондуктора в одязі, якій не відповідає критеріям. Порушення санітарного, технічного, естетичного стану автобуса тощо.

Докладніше  з проектом рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради «Про затвердження Порядку організації та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому, типової форми Договору про організацію перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування в м. Хмельницькому та встановлення Умов конкурсу з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування» учасників слухань ознайомив т.в.о. начальника управління транспорту і зв’язку Сергій Шепурев.

Представники перевізників висловили свої пропозиції щодо зміни та удосконалення обговорюваного рішення, які зокрема стосувалися організації дорожнього руху, облаштування заїзних кишень, встановлення світлофорних об’єктів, дорожніх знаків.

Так, підприємець Олександр Мішин вважає, що аби хмельничани мали європейський транспорт, транспортна реформа має включати комплекс заходів у співпраці всіх структур, відповідальних за безпеку руху. Він вважає, що в місті необхідно створити сприятливі умови для руху транспорту, подбати про магістральні вулиці, транспортні розв’язки, обґрунтовану кількість світлофорів та нерегульованих пішохідних переходів. Перевізник пропонує рухатись у такому напрямку крок за кроком у тандемі з усіма причетними до транспортної справи.

Приватний підприємець Петро Кузьмін запропонував доповнити умови конкурсу плюсами для перевізників за якісну і понаднормову роботу та надав ще з десяток слушних пропозицій.

Всі висловлені пропозиції будуть враховані у допрацьованому документі.

«Що стосується нової транспортної мережі, то планується що в місті значно збільшиться кількість великогабаритного та середньогабаритного транспорту, - говорить Андрій Бондаренко.- Коли виконком цього року пішов на підвищення вартості проїзду до 4 грн., умовою влади до перевізників було оновлення  рухомого складу. Тоді хмельничани нормально сприйняли це підвищення, не було якихось заперечень з однієї причини - у людей з’явилася надія, що з 1 січня 2018 року транспорт і якість перевезень в місті може змінитися в кращий бік, і у нас сьогодні є всі підстави для того, щоб так і було».   

Громадське обговорення нової транспортної мережі заплановано провести окремо вже за два-три тижні. Проект нової транспортної мережі оприлюднений на сайті міської ради, пропозиції продовжують приймати.