Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1672 році Плоскирів (нині Хмельницький) перейшов під владу Османської імперії. Плоскирів став центром окремої нахії, що підпорядковувалася Меджибізькому санджаку Кам'янецького єйялету...

пн.28052018

Оновлено:07:48:03 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Біометричний паспорт: як оформити у Хмельницькому

Біометричний паспорт: як оформити у Хмельницькому

Хмельничани масово взялися робити закордонні паспорти. Оформити їх можна одразу у трьох сервісах. Як і за скільки хмельничани можуть отримати новий закордонний паспорт, розбиралися журналісти Всім

Аби оформити собі біометричний паспорт, хмельничани можуть звернутись до міграційного відділу, що на Пушкіна, 15. Та будьте готові до кілометрових черг. Справжній ажіотаж зранку. Люди «забивають» тут місця ще до відкриття. У приміщенні є два термінали – один для запису, інший – для оплати. Перший видає талончики і записує в електронну чергу. До слова, чекати на подачу документів доводиться навіть місяць.

У зазначений день і час слід прийти з необхідним пакетом документів. З собою мати паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та при наявності старий закордонний паспорт. Далі цим займаються спеціалісти. Вони ж заповнюють заяву, фотографують, знімають відбитки пальців і ставлять оцифрований підпис. Заяву з вашими ініціалами роздруковують, аби ви перевірили правильність.

За послугу пропонують сплатити на місці. Для цього є ще один термінал. Виготовлення біометричного паспорта за 20 робочих днів буде коштувати близько 600 гривень. Зробити його можуть і за 10 робочих днів. Терміновий обійдеться майже у 900 гривень разом з комісією. Та при бажанні можна сплатити за послугу у будь-якому відділенні банку. Міграційники запевняють, ті проінформовані і мають реквізити, на які йде проплата за послугу. Також можна подавати документи на виготовлення біометричного паспорта у Хмельницькому районному секторі міграційної служби. Знаходиться він у провулку Коцюбинському, 35. Щоправда, терміналу тут поки немає

Де можна оформити біометричний паспорт?

Хмельницький міський відділ - Пушкіна, 15.

Графік роботи:

вівторок - четвер, 9:00 - 18:00

п'ятниця - 10:00 - 19:00

субота - 8:00 - 16:45

69-26-66, 65-51-44

Хмельницький районний сектор - провулок Коцюбинського, 35

Графік роботи:

вівторок- четвер, 8:00 - 17:00

п’ятниця - 9:00-18:00 

субота - 8:00 - 16:45

 67-06-60

Паспортний сервіс -  Прибузька 30-А

Графік роботи:

з понеділка до п’ятниці - 9:00 - 18:00

Субота – 9:00 – 13:00 

61-63-31, (096) 011-10-04.

Швидше, але дорожче на Прибузькій

Ще один паспортний сервіс заходиться на Прибузькій, 30-А. Тут немає черг та штовханини. Одразу з порога ледь не за руку проведуть по всіх кабінетах і розкажуть що робити. З собою потрібно принести паспорт та ідентифікаційний код. Далі все зроблять на місці. Щоправда, коштуватиме таке обслуговування дорожче. Паспортний сервіс бере кошти  і за свої послуги. Виготовлення біометричного паспорта за 7 робочих днів обійдеться у 1210 гривень. За 20 робочих днів – 957. Сплатити за послугу можна у їхньому ж терміналі. Про те, що документ готовий, працівники повідомляють по SMS. Іноді телефонують. Декілька тижнів паспортний сервіс на Прибузькій не працює через технічні проблеми. Персонал на своєму сайті повідомляє, що у зв’язку з форс-мажором, змінили штатну роботу центру. Тому якщо ваш біометричний паспорт готовий, ви можете або чекати, або ж звертатись до іншого.

Коли власник отримує паспорт, проводиться процедура верифікації. Заявник має перевірити внесені персональні дані. 

 Старі мінятимуть

Старі закордонні паспорти - дійсні. Міняти їх не потрібно, якщо платитимете окремо за візу. Про це розповідає речниця Державної міграційної служби у Хмельницькій області Лілія Квятковська.

 - На той період, який вони видані, ними можна користуватись. Якщо у вас є віза, паспорт чинний. Якщо є вільні сторінки, де ще можна поставити штампи про паспортний контроль, ви спокійно можете перетинати кордон. Що стосується нових біометричних паспортів, то візи вже не потрібно, - каже Лілія Квятковська. Якщо ж зробили біометричний паспорт, а після того плануєте змінювати прізвище, готуйтесь до нових витрат. Новий документ потрібно буде міняти на інший. Старий паспорт забирають, а тоді видають інший на нове прізвище. Заново ставляться відбитки.

Нагадаємо, з початку цього року у Хмельницькому вже оформили близько 20 тисяч біометричних паспортів.