Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Існує відома порода голубів "хмельницькі бурі", яка веде своє походження ще від проскурівських голубників

пн.28052018

Оновлено:07:48:03 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Новий Трудовий кодекс України: які нововведення передбачає документ

Новий Трудовий кодекс України: які нововведення передбачає документ

Комітет Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 15 березня підтримав підготовлений до другого читання проект Трудового кодексу України, рекомендувавши парламенту прийняти його в другому читанні і в цілому як закон.

Поки що ж, в Україні діє застарілий Трудовий кодекс, створений при СРСР ще у 1971 році. Колишній звід правил для роботодавців і найманих працівників багато в чому суперечить сучасній економічній реальності країни. Крім того, часто порушуються права працівників та відбувається недотримання трудового кодексу через те, що старому варіанту кодексу вже майже півстоліття і він не відображає реального стану сучасної економіки. Саме через ці обставини виникла необхідність прийняття нового Кодексу законів про працю.

Трудовий кодекс України 2017 року має суттєві відмінності від попереднього.

У новому проекті закріплено докорінно нові підходи до питання трудових відносин між працівником та роботодавцем. Сторона, що дає роботу і сторона, яка отримує роботу будують взаємовідносини на засадах компромісу.

Згідно нового кодексу, кожен новий працівник буде призначатися на роботу на основі підписання письмового трудового договору. Кожен працівник має бути в письмовій формі обізнаний про свої права та обов’язки.

Відповідно до нового Трудового кодексу в роботодавців буде можливість укладати тимчасові трудові договори. Раніше це поняття було не зовсім конкретизоване.

Такий тип договору укладається на певний час, і лише на тій підставі, яка наявна в спеціальному переліку для укладання тимчасового договору.

Чинний трудовий кодекс України 2017 року передбачає можливість та право роботодавцю збирати інформацію про працівника, який влаштовується на роботу.

Таке поняття як «профспілка» в новій версії Кодексу відсутнє. Звичайно, профспілки продовжать своє існування, проте їхня значимість буде дуже незначною.

Згідно нового Трудового кодексу, за порушення дисципліни тепер можливе пред’явлення працівнику попередження. Це є новий вид стягнення, на противагу звільненням та доганам, які були передбачені попереднім Кодексом.

Цікавим нововведенням є обідня перерва на спеку, яка буде нагадувати традиційну для жителів Південної Європи, сієсту, коли з 14.00 до 16.00 все закривається на перерву.

Новий Кодекс про працю скорочує випробувальний термін до одного місяця.

В Кодексі прописано, що працівник може відмовитись виконувати свої обов’язки, якщо заробітна плата не виплачується вчасно або не в повному обсязі.

Згідно з новим трудовим договором роботодавець має у письмовому вигляді обґрунтовувати свої причини не прийняття на роботу нового працівника. Цей документ можливо буде використовувати для позову до суду.

Новий Трудовий кодекс вводить нове поняття «робота вдома».Оплачується вона так само як і на підприємстві чи в офісі. За несвоєчасно виплачену заробітну плату роботодавець сплачуватиме пеню.

Яких же змін та доповнень зазнав Трудовий кодекс України 2017 року про відпустки?

Тривалість щорічної відпустки збільшується з 24 до 28 днів.

Перенесення відпустки можливе лише за письмової згоди працівника.

Якщо у працівника є путівка на санаторно-курортне лікування то він має право отримати щорічну відпустку навіть, якщо він працює на підприємстві менше ніж півроку.

Відпустка подовженої тривалості надається працівникам лісової промисловості (59 днів), працівникам підземних гірничих робіт (69 днів).

До стажу тепер зараховуватиметься стаж, коли працівник по факту не працював, але за ним продовжувало зберігатися його місце і посада, хоча зарплата не виплачувалась. кодекс законів про працю України

Трудовий кодекс України 2017 року про звільнення має тепер свої особливості.

Новий Кодекс забороняє звільняти матерів, якщо їхнім дітям ще не виповнилось шість років. Також забороняється звільнення одиноких мам та татусів, але вони можуть бути звільнені за умови, що не справляються із своїми службовими обов’язками.

Окрім того, до таких причин звільнення як пиятика, прогул та розкрадання, додались розголошення службової таємниці, недотримання техніки безпеки та ухиляння від проходження чергового медичного огляду та профілактичних щеплень.

Також звільнити можуть у разі виникнення непередбачуваних обставин, наприклад стихійні лиха або військові дії.

Неповнолітній працівник може бути звільнений за вимогою його батьків.

Джерело: http://sylnaukraina.com.ua/finansy/kodeks/chinnij-trudovij-kodeks-ukra%D1%97ni-2017-roku.html