Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1806 році у Проскурові (нині Хмельницький) налічували 487 будинків, із яких лише один був кам'яним. Крамниць та лавок - 68 дерев'яних та 7 кам'яних...

нд.24062018

Оновлено:05:55:55 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Суспільство Програма енергоефективності IQ energy: оприлюднено список обладнання, на яке можна отримати компенсацію

Програма енергоефективності IQ energy: оприлюднено список обладнання, на яке можна отримати компенсацію

Список матеріалів і устаткування, на придбання яких можна отримати європейський грант за програмою енергоефективності від Європейського банку реконструкції і розвитку IQ energy, розширено до 3079 позицій. Про це повідомляє «Економічна правда».

 

"У список рішень, що дають можливість істотно скоротити витрати на опалення, включені як недорогі позиції, наприклад теплоізоляція труб, так і високотемпературні теплові насоси, що дозволяють економити більше 30 тисяч гривень на рік. При покупці кожної з них можливо отримати європейський грант", - йдеться у повідомленні.

"Сьогоднішній каталог матеріалів і обладнання дозволяє задовольнити більшість запитів з енергозбереження", - заявила керівник програми IQ energy Оксана Булгакова.

За її словами, найбільшим попитом серед українців, близько 50% від загального обсягу, користуються енергоефективні вікна.

Технологія                                                                         Кількість доступних рішень

Вікна                                                                                                     865

Теплоізоляція                                                                                        632

Котли                                                                                                   574

Системиопалення                                                                                  502

Тепловінасоси                                                                                       363

Сонячніколектори                                                                                 112

Вхіднідвері                                                                                              27

Лічильникитепла                                                                                      4

"Програма набирає обертів, каталог технологій за перший рік роботи був розширений більш ніж в 2 рази. Протягом сезону 2017 року плануємо додати декілька нових категорій та розширити вже існуючі", - додала Булгакова.

Нагадаємо, в даний момент програма IQ energy діє для фізичних осіб. Для отримання компенсації від ЄБРР за програмою необхідно придбати енергоефективне обладнання в кредит через банк-партнер.

В рамках програми неоподатковувана податками компенсація (15-20% від суми кредиту/інвестицій, включаючи монтажні роботи) виплачується в євро на окремий валютний рахунок клієнта.

Максимальна можлива сума компенсації - 3 тисячі євро. Клієнт має можливість зняти готівку в євро ще до погашення кредиту в гривні. При цьому ані банк, ані ЄБРР, ані IQ energy не контролюють те, яким чином клієнт розпорядиться компенсацією.

Програма IQ energy розроблена Європейським банком реконструкції та розвитку, фінансується Партнерством Е5Р за підтримки Європейського Союзу.

Загальний обсяг компенсацій на утеплення житла - 15 мільйонів євро. Строк дії програми - до 10 вересня 2020 року.

Джерело: http://www.epravda.com.ua/news/2017/03/7/622396/