Хмельницький портал

Можливість знати більше.

З першої третини ХХ століття у селі Микільська Борщагівка під Києвом існувала вулиця Проскурівська. Назва — на честь міста Проскурів (нині — Хмельницький). Ліквідована наприкінці 1970-х — на початку 1980-х років під час знесення старої забудови та будівництва житлового масиву Південна Борщагівка.

чт.18042019

Оновлено:01:20:49 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Події Хмельничани вшанували пам’ять визволителів України

Хмельничани вшанували пам’ять визволителів України

28 жовтня виповнюється 74 роки з дня визволення України від нацистських загарбників. Сьогодні з нагоди пам’ятної дати відбулося покладання квітів до могил загиблих воїнів на Військовому кладовищі.

Хмельничани у хвилині мовчання схилили голови перед пам’яттю полеглих на фронтах Другої світової. Живі квіти до місць вічного спочинку загиблих героїв поклали керівники міста та області, ветерани війни, громадськість міста.

Звитяжна битва за Україну, що тривала довгі 22 місяці, стала вирішальним чинником розгрому військ гітлерівської Німеччини та її союзників. Саме тут, на нашій землі, значною мірою визначалася подальша доля світу. У розпал глобального протистояння на території України воюючі сторони провели майже половину всіх стратегічних оборонних і наступальних операцій.

Ціна перемоги була страшною. Внаслідок окупації Україна втратила п’яту частину свого населення і залишилася майже вщент зруйнованою... Загарбники палили міста й села, розстрілювали мирних жителів, гнали на рабські роботи на чужину молодь.

Шануємо і пам’ятаємо всіх, хто захищав рідну землю у роки Другої світової, пишаємося героями, які нині відстоюють незалежність України і.

Джерело.