Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Перший тролейбус у Хмельницькому вирушив в рейс о 10-й годині ранку 24 грудня 1970 року, тобто 40 років тому. Тоді за єдиним тролейбусним маршрутом "Завод КАТІОН - залізничний вокзал" ходило 12 тролейбусів. Через півроку маршрут було продовжено у Ракове. У 1972 році було відкрито маршрут №2 "КАТІОН - кінотеатр "Сілістра".

сб.16022019

Оновлено:01:07:09 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Культура Завтра у Хмельницькому стартує "Гальчевський фест"

Завтра у Хмельницькому стартує "Гальчевський фест"

Всеукраїнський фестиваль "Гальчевський фест", покликаний  популяризувати  національну духовно-культурну спадщину, триватиме впродовж 30 листопада – 1 грудня.

Перший день фестивалю відбудеться у Хмельницькому.

У програмі:  історичний диспут і концерт. Наступного дня фестиваль "переїде" на Віниччину.

Історичний диспут за участі істориків-науковців, краєзнавців та реконструкторів на тему "Отаман святих і страшних Яків "Орел" Гальчевський" розпочнеться завтра о 14:00 у виставковій залі Хмельницької дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. О 18.00 усіх запрошують на концерт за участі українських гуртів у міському будинку культури. На сцені виступлять "Чумацький Шлях", "Кораллі", "ВАРЙОН" і "Тінь Сонця".

Другий день фестивалю пройде у селі Малинівка, Літинського району Вінницької області, звідки родом Яків Гальчевський. Там організатори запланували мітинг біля пам’ятника Якову Орлу-Гальчевському, урочисту академію до Сторіччя Української революції.

Яків Гальчевський (отаман Орел) був військовим діячем, активним учасником повстанського руху в Україні.

Джерело.