Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 2015 році виповнюється 45 років з часу заснування Хмельницького обласного театру ляльок, нині Хмельницький обласний академічний театр ляльок (1970)

чт.15112018

Оновлено:03:01:16 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Культура Що чекає на хмельницького Мюнхгаузена

Що чекає на хмельницького Мюнхгаузена

Пам’ятник-фонтан барону Мюнхгаузену, який в Хмельницькому розташований у дворі будинку 48, що на Кам’янецькій, поки що нікуди не переїжджає, повідомляє сайт «Є».

Міська влада поки що не визначилася, що робити з бароном у центрі міста. Начальник управління житлово-комунального господарства міської ради Василь Новачок каже, що пам’ятник потребує ремонту. Але, враховуючи той факт, що під час реставрації пам’ятник може взагалі розсипатися, його поки що не зачіпають. Була ідея перенести його в інше місце, але це неможливо, бо Мюнхгаузен може «не витримати переїзду». Була пропозиція  зробити його копію, щоб встановити в іншому місці. Але далі слів справа не пішла.

Декілька місяців тому пам’ятник-фонтан, який був встановлений в 1970 році, опинився за металевим парканом, який встановили мешканці будинку, в дворі якого встановлений казковий барон. «Паркан встановлений без жодних дозволів, - каже Василь Новачок. – Але рішення про його демонтаж ніхто не розглядав, оскільки він не заважає пройти до скульптури – хвіртка не зачиняється на замок, а тому всі бажаючи можуть зайти в двір. Мешканці ж будинку жаліються, що біля Мюнхгаузена пиячать. Ми встановили там підсвітку і наче менше пияк стало. Але, що робити далі з цим пам’ятником – переносити чи ремонтувати, поки не вирішили. Єдине, зауважу, в цьому році ми точно його не зачипатимемо».

Скульптура-фонтан літературного персонажа барона Мюнхгаузена була виготовлена з бетону в 1970 році. Її авторами є Григорій Мамона, заслужений художник України Михайло Андрійчук та скульптор Валентина Ляшко.