Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Незважаючи на сьогоднішню назву «Хмельницький», сам видатний гетьман ніколи у нашому місті не бував. Але містечко Плоскирів у 1648-1657 роках неодноразово опинялося у центрі протидії козацьких та польських військ...

сб.23032019

Оновлено:09:11:43 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Розділи новин Культура Пам’ятки архітектури Хмельницького потребують ефективного збереження, відновлення та відповідного використання

Пам’ятки архітектури Хмельницького потребують ефективного збереження, відновлення та відповідного використання

У місті Хмельницькому на сьогодні під охороною перебуває понад 120 пам’яток та об’єктів містобудування й архітектури місцевого значення. Серед них 26 репрезентують саме міську садибну забудову.

Стан та пристосування таких об’єктів культурної спадщини різний – від офісних приміщень до кафе та ресторанів. Невідповідне використання таких об’єктів призводить до руйнації, а пізніше і повної втрати архітектурної спадщини міста.

Внаслідок історичних подій, руйнівних сил часу, знецінення об’єктів у певні періоди, а також через перебудови, переобладнання під відповідні установи, організації тощо, збережені архітектурні пам’ятки міста змінили свої функції та первісний вигляд. Саме проблема збереження, передачі культурної спадщини наступним поколінням ставить перед науковцями та користувачами завдання забезпечення життєздатності історичному середовищу.

У місті існує низка проблем, які не дозволяють повною мірою реалізувати потужний потенціал культурної спадщини, ввести найкращі пам’ятки та об’єкти у суспільне життя, культурне різноманіття та розвиток туристичних можливостей міста. Зокрема, необхідно констатувати низький рівень поінформованості жителів обласного центру про культурну спадщину, сучасний стан та перспективу відродження пам’яток, що певним чином спричиняє руйнацію культурно-історичного потенціалу міста.

В останні роки обсяг фінансування щодо збереження архітектурних пам’яток практично відсутній. Значна кількість пам’яток та об’єктів культурної спадщини міста потребує ремонту та проведення реставраційних робіт. Досить гостро стоїть питання протиаварійних, консерваційних, реставраційних робіт на пам’ятках, об’єктах архітектури та містобудування.

Сьогодні йде активне обговорення та прийняття Загальнодержавної програми охорони культурної спадщини на 2012-2022 роки, яка дозволить забезпечити охорону та сучасний стан збереження об’єктів історико-культурного надбання. Програма передбачатиме комплексне вирішення актуальних проблем збереження культурної спадщини України, забезпечення його ефективної взаємодії з державними та громадськими інститутами, що провадитиметься в рамках програми. Об’єднання ресурсів держави, місцевих громад, громадських організацій, наукових і архівних установ дозволить забезпечити ґрунтовне дослідження, збереження та ефективне використання об’єктів культурної спадщини, популяризацію історичних і культурних надбань, виховання шанобливого відношення до культурної спадщини.

У наш час, коли місто зазнає досить інтенсивної реконструкції, особливо його центральних районів, варто звернути увагу на численні пам’ятки архітектури, які опинилися у центрі будівельних робіт, оскільки збереження усіх надбань української культури історичної давнини залишається важливим питанням сьогодення.

Більше по темі на сайті kh.ridna.ua