Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Хмельницькому пивзаводу виповнюється 110 років. Відкрив його у 1901 році німець Леон Кляве. Частина тогочасного обладнання ще використовувалася на пивзаводі до середини 1990-х років...

пт.19042019

Оновлено:02:31:03 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Новини Топографія Вулиці Заводська вулиця

Новини

Заводська вулиця

Пролягає від привокзальної частини міста (від вул. Горького) до території м'ясокомбінату (вул. Гайдара). Вулиця є головною магістраллю району "за цукрозаводом" (колишній масив Новий План №1). Виникла наприкінці XIX ст. згідно з планом забудови міста від 1888 р., назву отримала від розташованого на вулиці цукрозаводу. До 1966 р. завершувалася одразу за заводом, а далі, за перехрестям з пров. Піонерським, йшла вулиця Піонерська. В 1966 р. вул. Піонерську об'єднали з вул. Заводською, внаслідок чого остання збільшила свою довжину майже у два рази.

Заводська, 55. Цукрозавод. Найстаріше з діючих промислових підприємств міста. Його історія починається з Чорноострівської цукроварні, що належала поміщикові Пшездецькому. В 1889 р. цукроварню придбав проскурівський купець Соломон Маранц. Він демонтував її обладнання та перевіз його до Проскурова, де поблизу залізничної станції побудував новий цукрозавод, який почав діяти з 1891 р. Підприємство С. Маранца довгий час було найбільшим у Проскурові - на ньому на початку XX ст. працювало 470 робітників. З перших років рад. влади завод було націоналізовано та на деякий час передано в оренду Червонокозачій дивізії, а з 1924 р. включено до складу цукротресту. Під час Великої Вітчизняної війни підприємство було частково зруйноване, відновило роботу з 1945 р.

Заводська, 53. Комбінат хлібопродуктів. В 1892 р. на місці теперішнього комбінату купець С. Маранц (власник цукрозаводу) спорудив перший у місті паровий борошномельний млин. В 1949 р. цей млин був об'єднаний з круп'яним млином (став до ладу в 1908 р. на вул. Старобульварній, нині - Свободи) у млинкрупкомбінат. Тоді ж на базі борошномельного млина розпочалося будівництво нових виробничих корпусів. В 1950-х роках підприємство мало назву крупзавод № 14, а коли до нього приєднали базу "Заготзерно" та побудували кукурудзокалібрувальний завод, воно отримало теперішню назву. Нині комбінат здатний за добу переробляти 300 тонн зерна та виготовляти 100 тонн комбікорму.

Заводська, 163. М'ясокомбінат - став до ладу в 1932 р. В 1999 р. на виробничих площах м'ясокомбінату створене підприємство "М'ясний двір Поділля".