Хмельницький портал

Можливість знати більше.

22 січня 1796 року затверджено герб м. Проскурова (нині Хмельницький): «У верхній частині щита герб Подільський. У нижній - на голубому полі три схрещені стріли, середня вістрямо донизу, а дві крайні вістрям угору». У 2011-му міському гербу виповнилося 215 років...

вт.18062019

Оновлено:02:31:15 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Шестакова вулиця

Розташована у центральній частині міста, пролягає від вул. Примакова до вул. Проскурівського підпілля, має приватну забудову. Одна з найдавніших вулиць, яка сформувалась ще у XVI ст. серед забудови колишнього Старого Міста, де до початку XX ст. жило переважно польське населення Проскурова. У XVIII ст. вулиця (як і прилеглі квартали) отримала назву Старе Місто. На початку 1930-х рр. вулиця стала носити ім'я одного з місцевих революційних діячів Вечеркевича. В 1946 р. вулицю перейменували на честь Шестакова.

Шестаков Лев Львович (1915-1944) - полковник, командир 69-го винищувального авіаполку, Герой Рад. Союзу. Народився в 1915 р. на Донбасі (м. Авдєєвка), закінчив Луганську військову школу пілотів, у 1936-39 рр. воював в Іспанії. З першого дня Великої Вітчизняної війни Шестаков воював на найвідповідальніших ділянках фронту - під Москвою, Одесою, Сталінградом, у лютому 1942 р. удостоєний звання Героя Рад. Союзу, отримав чимало високих нагород (два ордени Леніна, два ордени Червоного Прапора й ін.).

У березні 1944 року, під час запеклих боїв за звільнення Проскурова, полк Шестакова підтримував наступ наших військ. За день льотчики піднімалися в повітря 5-6 разів. 13 березня 1944 року шістка наших винищувачів (Ла-7) на чолі із Шестаковим пішла на перехоплення ескадрильї німецьких бомбардувальників "Юнкере", яких супроводжували чотири винищувачі "Мессершмитт". У районі села Давидківці на висол тисяча метрів зав'язався повітряний бій. Віддавши команду своїй групі розосередитися попарно, сам Шестаков пішов на ведучого "Юнкерса", у кабіні якого, як потім з'ясувалося, був відомий німецький ас - льотчик Курт Реннер. Його "Юнкере" кілька разів вдало виходив з-під вогню нашого пілота, але все-таки Лев Шестаков, підійшовши впритул до противника, зумів підбити ворожий літак. Але тут відбулося несподіване: вибуховою хвилею перекинуло винищувач нашого льотчика, "Ла-7" увійшов у штопор і вдарився в землю.

"Юнкере" Курта Реннера став 29-м німецьким літаком, що знищив Шестаков особисто. До того ж, наш прославлений льотчик збив 45 літаків ворога в складі групи і брав участь у 130 повітряних боях. Тіло Шестакова поховали в Проскурові (біля "Вічного вогню"), а на місці загибелі біля с. Давидківці встановили обеліск. Пізніше ім'ям Героя назвали колгосп і школу цього села.