Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1824 році російський імператор Олександр І затвердив генеральний план забудови Проскурова. Саме згідно цього плану прокладено головні вулиці центральної частини сучасного Хмельницького...

вт.18062019

Оновлено:02:31:15 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Храновського вулиця

Розташована в мікрорайоні Ружична, який до 1981 р. був окремим селом. До 1965 р. вулиця носила назву Польова. Після приєднання ближньої частини Ружичної до Хмельницького міськвиконком вирішив змінити назви вулиць, що повторюються, на інші. Від того року вулиця носить ім'я Храновського.

Храновський Микола Андрійович (1911-1943) - рад. та військовий діяч, керівник Проскурівського антифашистського підпілля. Народився в Одесі, дитячі та юнацькі роки провів у селі Гатна Деражня (нині с. Гатна Деражнянського р-ну). До війни працював секретарем Чернівецького райкому партії. У Проскурові з'явився у вересні 1941 р. під ім'ям Гаденко, перейшовши на нелегальне становище, зв'язався з уже діючими місцевими підпільниками. Незабаром йому вдалося об'єднати окремі підпільні групи та створити велику за чисельністю антифашистську організацію. В 1943 р. окупанти вийшли на слід підпільників. М. Храновський, намагаючись уникнути арешту, залишив місто та подався до партизанського загону. 18 травня 1943 р. під час бою партизан з німецько-фашистськими окупантами М. Храновський загинув. У 1965 р. посмертно нагороджений орденом Леніна.