Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1824 році російський імператор Олександр І затвердив генеральний план забудови Проскурова. Саме згідно цього плану прокладено головні вулиці центральної частини сучасного Хмельницького...

сб.20042019

Оновлено:02:31:03 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Хотовицького вулиця

Розташована у Південно-Західному мікрорайоні міста, пролягає від вул. Тернопільської до Львівського шосе. Виникла у 1970 р. під час забудови нового мікрорайону на південно-західній околиці міста та отримала ім'я рад. діяча, колишнього наркому освіти УРСР В. Затонського (1888-1938). В 1991 р. перейменована на честь С. Хотовицького. Для увічнення імені видатного акушера і педіатра С. Хотовицького обрали цю вулицю тому, що на ній розташовані обласний будинок дитини та міський пологовий будинок (обидві споруди здано в експлуатацію у 1979 р.).

Хотовицький Степан Хомич (1796-1885) - хірург, акушер і педіатр, доктор медичних наук, академік Петербурзької Медико-хірургічної академії, основоположник вітчизняної педіатрії. Народився в містечку Красилів Старокостянтинівського повіту в родині священика, до 12 років виховувався вдома. В 1808 р. батьки відправили хлопчика вчитися у м. Острог до Волинсьської духовної семінарії. У 1813 р. С. Хотовицький вступив до Петербурзької Медико-хірургічної академії, яку закінчив у 1817 р. зі срібною медаллю. В числі найкращих випускників поїхав вчитися за кордон, а після повернення до Петербурга працював в госпіталі та академії. Захистивши дисертацію, займався перекладами посібників з питань акушерства й хірургії. В 1832 р. призначений головним акушером Петербурга, в 1833 р. став також головним редактором "Військово-медичного журналу". У 1836 р. С. Хотовицький очолив створену ним в академії кафедру акушерства, жіночих і дитячих захворювань, а згодом отримав дозвіл на організацію першої у Рос. імперії дитячої клініки. В 1847 р. вийшла головна праця його життя -"Педіатрика", перший у Рос. імперії оригінальний посібник з педіатрії.