Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1942 році на верхівки дерев міського парку (нині сквер ім. Т. Шевченка) впав літак «Месершміт»: льoтчик не дотягнув несправну машину до аеродрому. Ані пілот, ані мешканці міста не постраждали...

вт.23042019

Оновлено:11:27:26 AM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Філіпова вулиця

Розташована в мікрорайоні Гречани, пролягає вздовж вул. Волочиської, поблизу станції Гречани. Вулиця сформувалася ще за часів існування приміського села Гречани, яке в 1946 р. було приєднано до Проскурова. Перша назва - 2-га Волочиська. В 1964 р. перейменована на честь І. Філіппова.

Філіпов Іван Іванович (1914-1944) - Герой Рад. Союзу. Народився в Дніпропетровській області. В червоній армії з 1934 р., закінчив курси молодших лейтенантів. На фронті Великої Вітчизняної війни з перших днів. 6 листопада 1943 р. мінометна рота під командуванням лейтенанта Філіпова в бою за с.Хотів поблизу Києва завдала противнику великих втрату живій силі і техніці, але і сама виявилась у ворожому оточенні. Філіппов викликав вогонь на себе і прорвався до своїх, за що отримав звання Героя Рад. Союзу. Під час Проскурівсько-Чернівецької операції частини 71-ї мехбригади 3-ї танкової армії 11-12 березня 1944 р. вийшли на західну околицю Проскурова. В районі Малашівці-Шаровечка розгорнулися вперл бої з танками і піхотою німецько-фашистських військ. Тут виключну мужність виявив заст. командира мінометного батальйону Філіпов. З групою бійців він зайняв ворожий окоп, із якого корегував вогонь своїх мінометів. Оточений німецькими автоматниками, загинув у нерівному бою. Похований на узліссі біля с. Шаровечка. Після визволення Проскурова тіло героя перепоховали поблизу вокзалу станції Гречани, в 1953 р. на могилі встановили пам'ятник.