Хмельницький портал

Можливість знати більше.

22 січня 1796 року затверджено герб м. Проскурова (нині Хмельницький): «У верхній частині щита герб Подільський. У нижній - на голубому полі три схрещені стріли, середня вістрямо донизу, а дві крайні вістрям угору». У 2011-му міському гербу виповнилося 215 років...

пт.28042017

Оновлено:05:00:42 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Філіпова вулиця

Розташована в мікрорайоні Гречани, пролягає вздовж вул. Волочиської, поблизу станції Гречани. Вулиця сформувалася ще за часів існування приміського села Гречани, яке в 1946 р. було приєднано до Проскурова. Перша назва - 2-га Волочиська. В 1964 р. перейменована на честь І. Філіппова.

Філіпов Іван Іванович (1914-1944) - Герой Рад. Союзу. Народився в Дніпропетровській області. В червоній армії з 1934 р., закінчив курси молодших лейтенантів. На фронті Великої Вітчизняної війни з перших днів. 6 листопада 1943 р. мінометна рота під командуванням лейтенанта Філіпова в бою за с.Хотів поблизу Києва завдала противнику великих втрату живій силі і техніці, але і сама виявилась у ворожому оточенні. Філіппов викликав вогонь на себе і прорвався до своїх, за що отримав звання Героя Рад. Союзу. Під час Проскурівсько-Чернівецької операції частини 71-ї мехбригади 3-ї танкової армії 11-12 березня 1944 р. вийшли на західну околицю Проскурова. В районі Малашівці-Шаровечка розгорнулися вперл бої з танками і піхотою німецько-фашистських військ. Тут виключну мужність виявив заст. командира мінометного батальйону Філіпов. З групою бійців він зайняв ворожий окоп, із якого корегував вогонь своїх мінометів. Оточений німецькими автоматниками, загинув у нерівному бою. Похований на узліссі біля с. Шаровечка. Після визволення Проскурова тіло героя перепоховали поблизу вокзалу станції Гречани, в 1953 р. на могилі встановили пам'ятник.