Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 2015 році виповнюється 45 років з часу заснування Хмельницького обласного театру ляльок, нині Хмельницький обласний академічний театр ляльок (1970)

пн.17122018

Оновлено:09:26:41 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Стрілецька вулиця

Вулиця на північній околиці міста у масиві індивідуальної забудови мікрорайону Озерна. Виникла у 1995 р., назва дана на честь колишньої слави Січових стрільців.

Січові Стрільці - одна з найкращих регулярних формацій армії Української Народної Республіки (1917-1919 рр.). Частини Січових Стрільців діяли у роки визвольних змагань укр. народу і на території Поділля. Наприкінці лютого 1919 р. до Проскурова і Старокостянтинова з фронту були відведені частини Січових Стрільців для відпочинку та реорганізації. Протягом березня у Проскурові перебували 1-й та 3-й піхотні полки, артилерія, кулеметники, кіннота, а також формувався новий 5-й піхотний полк. З полків були сформовані дві дивізії, які об'єднали в Групу Січових Стрільців. Командиром групи затверджено Євгена Коновальця. 21 березня для припинення просування Червоної Армії на Бердичево-Житомирському напрямку частини Січових Стрільців вийшли із Проскурова. Під час перебування стрільців у місті видавалася газета "Стрілець".