Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У липні 1904 року у Проскурові відкрито Олексіївське реальне училище, назване на честь спадкоємця престолу цесаревича Олексія. Зараз у цій будівлї знаходяться Хмельницька міська рада та виконавчий комітет.

ср.18072018

Оновлено:05:50:24 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Сковороди Григорія вулиця

Починається від транспортної розв'язки за Кам'янецьким переїздом, пролягає паралельно вул. Кам'янецької, з'єднуючись із нею в районі перехрестя з вул. Купріна. Спочатку була складовою частиною Кам'янецької дороги (від другої половини XIX ст. - вул. Кам'янецька), яка існує з моменту виникнення поселення Плоскирів (XV ст.). Наприкінці XIX ст. ділянку вул. Кам'янецької біля цвинтаря спрямили, а стара частина дороги стала окремою вулицею, яка отримала назву Кам'янецьке шосе. В 1991 р. перейменована на честь Г. Сковороди.

Сковорода Григорій (1722-1794) - укр. філософ і поет, громадський діяч. Народився на Полтавщині, із дванадцяти років став студентом Києво-Могилянської Академії. Став основоположником нової української філософії. Ідеї та філософські думки Сковороди мали великий вплив на творчість І. Котляревського, Т. Шевченка, Г. Квітки-Основ'яненки, Л. Глібова та багатьох інших укр. письменників, мислителів, діячів культури.