Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1627 році вперше у письмових джерелах згадується про існування у Плоскирові (нині Хмельницький) єврейського населення...

вт.18062019

Оновлено:02:31:15 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Сковороди Григорія вулиця

Починається від транспортної розв'язки за Кам'янецьким переїздом, пролягає паралельно вул. Кам'янецької, з'єднуючись із нею в районі перехрестя з вул. Купріна. Спочатку була складовою частиною Кам'янецької дороги (від другої половини XIX ст. - вул. Кам'янецька), яка існує з моменту виникнення поселення Плоскирів (XV ст.). Наприкінці XIX ст. ділянку вул. Кам'янецької біля цвинтаря спрямили, а стара частина дороги стала окремою вулицею, яка отримала назву Кам'янецьке шосе. В 1991 р. перейменована на честь Г. Сковороди.

Сковорода Григорій (1722-1794) - укр. філософ і поет, громадський діяч. Народився на Полтавщині, із дванадцяти років став студентом Києво-Могилянської Академії. Став основоположником нової української філософії. Ідеї та філософські думки Сковороди мали великий вплив на творчість І. Котляревського, Т. Шевченка, Г. Квітки-Основ'яненки, Л. Глібова та багатьох інших укр. письменників, мислителів, діячів культури.