Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Всупереч поширеній думці, нібито Проскурів перейменували у Хмельницький на честь перебування тут великого гетьмана, сам Богдан Зіновій Хмельницький ніколи тут не бував. Найближча велика битва під його проводом відбулася 1648 під Пилявою, у 55 кілометрах від Проскурова.

сб.21042018

Оновлено:04:37:22 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Сенкевича вулиця

Розташована у мікрорайоні Дальні Гречани, пролягає від пров. Пяскорського до пров. Північного, забудована переважно приватними будинками. Виникла у 1992 р., названа на честь Г. Сенкевича.

Сенкевич Генріх (1846-1916) - польський письменник, Лауреат Нобелевської премії, почесний академік Петербурзької академії наук. Автор історичних романів "Вогнем та мечем", "Потоп", "Пан Володієвський", "Камо грядєши", "Хрестоносці", в яких відображаються національно-патріотичні настрої минулих віків. У деяких творах сюжет пов'язаний з Поділлям. Працюючи над "Паном Володієвським", провів літо в селі Михайлівка (нині - Дунаєвецький р-н), де переглядав архіви і бібліотеку місцевого пана Маковецького, а також неодноразово навідувався до Кам'янця-Подільського.