Хмельницький портал

Можливість знати більше.

З першої третини ХХ століття у селі Микільська Борщагівка під Києвом існувала вулиця Проскурівська. Назва — на честь міста Проскурів (нині — Хмельницький). Ліквідована наприкінці 1970-х — на початку 1980-х років під час знесення старої забудови та будівництва житлового масиву Південна Борщагівка.

ср.17102018

Оновлено:12:58:54 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Сенкевича вулиця

Розташована у мікрорайоні Дальні Гречани, пролягає від пров. Пяскорського до пров. Північного, забудована переважно приватними будинками. Виникла у 1992 р., названа на честь Г. Сенкевича.

Сенкевич Генріх (1846-1916) - польський письменник, Лауреат Нобелевської премії, почесний академік Петербурзької академії наук. Автор історичних романів "Вогнем та мечем", "Потоп", "Пан Володієвський", "Камо грядєши", "Хрестоносці", в яких відображаються національно-патріотичні настрої минулих віків. У деяких творах сюжет пов'язаний з Поділлям. Працюючи над "Паном Володієвським", провів літо в селі Михайлівка (нині - Дунаєвецький р-н), де переглядав архіви і бібліотеку місцевого пана Маковецького, а також неодноразово навідувався до Кам'янця-Подільського.