Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У будинку, що зараз має адресу Проскурівська, 7,  на початку ХХ століття знаходився найкращий гастроном нашого міста. Купецька родина Журавльових вже тоді відпускала товар у кредит, на замовлення, здійснювала доставку додому та проводила дегустації...

пн.17122018

Оновлено:09:26:41 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Семенюка вулиця

Розташована в мікрорайоні Ружична, який до 1981 р. був окремим селом. До 1965 р. мала назву Черешнева. Після приєднання ближньої частини Ружичної до Хмельницького міськвиконком вирішив змінити назви вулиць, що повторюються, на інші. Від того року вулиця носить ім'я П. Семенюка.

Семенюк Петро Миколайович (1922-1943) - організатор і керівник однієї  із груп підпілля Проскурова в роки Великої Вітчизняної війни. В перші дні окупації міста німецько-фашистськими загарбниками виникла комсомольсько-молодіжна підпільна група, яку очолив секретар комітету комсомолу школи № 3 Петро Семенюк. Учасники групи слухали повідомлення радянського інформбюро по вмонтованому в плиту радіоприймачу на квартирі Семенюка, записували їх, розмножували від руки і розповсюджували містом і навколишніми селами. У вересні 1941 р. патріотичні групи міста об'єдналися в міську підпільну організацію. Семенюк увійшов до складу підпільного комітету, брав участь в організації диверсій на підприємствах міста, залізниці, втечі військовополонених, зборі зброї і боєприпасів, підготовці груп для партизанського загону "Народний месник". У квітні 1943 р. окупанти напали на слід підпілля. 15 квітня П.Семенюк при спробі покинути місто (підпільник прямував до партизан) був убитий німецьким патрулем. Посмертно нагороджений орденом Червоного Прапору. Похований на старому міському цвинтарі (на вул. Кам'янецькій).