Хмельницький портал

Можливість знати більше.

 У 1911 році підприємець Рабинович побудував першу у місті електростанцію і заснував торговий дім «Електра», який монопольно постачав електрику для вуличного совітлення та приватних будинків.

ср.20022019

Оновлено:11:14:34 AM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Рибалка Маршала вулиця

Розташована у мікрорайоні Заріччя. Пролягає від мосту через р. Південний Буг, перетинає просп. Миру і продовжується до мікрорайону Озерна. Вулиця сформувалася ще за часів існування села Заріччя (приєднано до міста в 1946 р.), мала назву Центральна. В 1984 р. перейменована на честь маршала Рибалка.

Рибалко Павло Семенович (1894-1948) - маршал бронетанкових військ, двічі Герой Рад. Союзу (1943, 1945 рр.). Учасник громадянської війни, в 1920-х роках служив у Проскурові в Червонокозачій дивізії. Під час Великої Вітчизняної війни командував танковими арміями. Під час Проскурівсько-Чернівецької операції командував 3-ю танковою армією, яка визволяла від німецько-фашистських окупантів область та місто Проскурів.

Маршала Рибалка, 28. ЗАТ "Хмельницьклегпром". Історія становлення підприємства починається з 1981 р., коли розпочав свою діяльність цех надомної праці. У зв'язку зі збільшенням випуску продукції та спеціалізацією на швейному виробництві, в 1995 р. було побудовано нові виробничі корпуси швейної фабрики на вул. Маршала Рибалка. Того ж року підприємство було реорганізоване на ЗАТ "Хмельницьклегпром", до складу якого сьогодні входять швейні фабрики у Хмельницькому, Летичеві, Волочиську, а тако ж фірмовий Будинок моделей.