Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1909 році у Проскурові відбулася перша Подільська сільськогосподарська виставка, у якій взяли участь представники Подільської, Київської, Волинської, Херсонської та Бесарабської губерній. Для потреб виставки у місті спеціально побудували павільйони, кіоски, стенди.

чт.13122018

Оновлено:10:41:44 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Примакова провулок

Розташований у центральній частині міста. Виник на поч. XX ст. як відгалуження від вул. Набережної і тому отримав першу назву - пров. Набережний. У 1966 р. перейменували на честь Примакова.

Примаков Віталій Маркевич (1897-1937) - учасник громадянської війни, кавалер трьох орденів Червоного Прапора, командарм 2-го рангу. Організатор і керівник Червоного козацтва (з 1918 р.). У липні 1920 р. 8-а Червонокозача дивізія В. Примакова, здійснивши так званий "Проскурівський рейд" проти військ УНР, на деякій час (до кінця вересня) оволоділа Проскуровом. Штаб 8-ї Черво-нокозачої дивізії розташувався на вул. Комерційній, 95 (нині - Грушевського). У листопаді 1920 р. кавалерійський корпус Червоного козацтва В. Примакова (у взаємодії з іншими частинами 14-ї армії) знову успішно діяв проти військ УНР на Проскурівському напрямку, після чого в Проскурові була остаточно встановлена рад. влада. В 1920 - 1924 рр. В. Примаков - командир корпусу Червоного козацтва, штаб якого перебував у Проскурові. В наступні роки займав посаду начальника Вищої кавалерійської школи, був військовим аташе в Афганістані та Японії, військовим комісаром стрілецького корпусу, з 1933 р. заст. командуючого округом. У 1937 р. під час сталінської "чистки" армії - репресований.