Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1898 році став до ладу Проскурівський чавуноливарний завод Б. Ашкіназі, який виготовляв металовироби, обладнання для млинів, гуралень, пивоварних та цукрових заводів. У 1905 році завод удостоєно золотої медалі на Паризькій виставці. Нині це - завод "Пригма Прес".

пт.22062018

Оновлено:12:42:46 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Плоска вулиця

Розташована у центральній частині міста, пролягає від вул. Проскурівського підпілля до вул. Примакова. Виникла в 1966 р. в наслідок об'єднання двох провулків - 1-го Плоского та 2-го Плоского, назви яких нагадують про існування тут русла ріки Плоскої. Ще до початку XX ст., Плоска при впадінні в Буг мала "безіменний" рукав, завдяки якому утворювався природний острів. Саме на цьому острові у XV ст. виникло поселення Плоскирів (Плоскирівці), від якого веде свій родовід сучасний Хмельницький. З часом рукав, як й основне русло Плоскої, позаростав, обмілів та звузився. На початку 1950-х рр. рукав ріки був випрямлений і взятий у колектор, а русло засипане. По лінії колишнього русла Плоскої сформувалась приватна забудова вищезгаданих провулків, а нині - вулиці.

Плоска - річка басейну Південного Бугу, її права притока. Довжина 29,5 км. Бере початок за 2 км західніше села Хоминці Хмельницького району, впадає у Південний Буг в межах Хмельницького.