Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Про мінеральну воду «Хмельницька», що випускалася у місті у 1970-80-ті роки, ходило прислів'я: «Минеральная вода - нет ни пользы, ни вреда». А коли у часи Горбачова на «безалкогольних» весіллях у пляшки з цими етикетками наливали горілку, її називали «ХмелЪницкая с твердым знаком»...

вт.12122017

Оновлено:08:47:09 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Плоска вулиця

Розташована у центральній частині міста, пролягає від вул. Проскурівського підпілля до вул. Примакова. Виникла в 1966 р. в наслідок об'єднання двох провулків - 1-го Плоского та 2-го Плоского, назви яких нагадують про існування тут русла ріки Плоскої. Ще до початку XX ст., Плоска при впадінні в Буг мала "безіменний" рукав, завдяки якому утворювався природний острів. Саме на цьому острові у XV ст. виникло поселення Плоскирів (Плоскирівці), від якого веде свій родовід сучасний Хмельницький. З часом рукав, як й основне русло Плоскої, позаростав, обмілів та звузився. На початку 1950-х рр. рукав ріки був випрямлений і взятий у колектор, а русло засипане. По лінії колишнього русла Плоскої сформувалась приватна забудова вищезгаданих провулків, а нині - вулиці.

Плоска - річка басейну Південного Бугу, її права притока. Довжина 29,5 км. Бере початок за 2 км західніше села Хоминці Хмельницького району, впадає у Південний Буг в межах Хмельницького.