Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Перший телевізійний передавач (ретранслятор) у Хмельницькому було встановлено у 1964 році. Телевежі він тоді не мав, а знаходився у Будинку Рад на центральній міській площі.

чт.21022019

Оновлено:06:27:40 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Пілотська вулиця

Пролягає від містечка обласної клінічної лікарні (район перехрестя з вул. Маршала Красовського), вздовж колишнього Старого Аеропорту (нині - масиві індивідуальної забудови) до перетину з вул. Чорновола (мікрорайон Ближнє Ракове). Прокладена згідно з планом забудови міста від 1888 р., назва пояснюється тим, що поблизу розташовувався аеродром, який діяв тут від років першої світової війни (1914-18 рр.) до середини 1980-х років. З 1982 р. став до ладу новий аеропорт на південній околиці міста (район Ружичної) і наступного року вул. Пілотську перейменували на вул. 60-річчя СРСР. В 1991 р. вулиці повернена історична назва.

Пілотська, 1. Обласна клінічна лікарня. В 1930-х рр. частину колишнього розсадника відвели під містечко міжрайонної лікарні, для якої побудували чотири невеличких корпуси. Згодом ця лікарня стала називатись - 1-ша Радянська. В 1948 р. 1-шу Радянську лікарню об'єднали з міською поліклінікою та надали найменування - обласна лікарня. Першим головним лікарем був призначений Ю. Горбанчук (див. вул. Горбанчука). У наступні роки на території лікарняного містечка відкриваються нові сучасні корпуси, відкривається кафедри створеного в 1979 р. Хмельницького факультету удосконалення лікарів. З лікарнею пов'язана доля відомих в Україні лікарів: Івана Ковалишина (1916-2003) - доктора медичних наук, травматолога-ортопеда, який у 1968 р. запатентував винахід світового значення - внутрішньокістковий фіксатор, а у 1972 р. став першим серед практикуючих лікарів-ортопедів України, який захистив докторську дисертацію, Миколи Чорнобривого (1918) - лікаря-хірурга, доктора медичних наук, професора, заслуженого лікаря України, Анатолія Суходолі (1959) - головного хірурга області, доктора медичних наук, та багатьох інших провідних лікарів, серед яких 11 кандидатів наук, 10 заслужених лікарів України.