Хмельницький портал

Можливість знати більше.

 У 1911 році підприємець Рабинович побудував першу у місті електростанцію і заснував торговий дім «Електра», який монопольно постачав електрику для вуличного совітлення та приватних будинків.

пн.25032019

Оновлено:02:29:41 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Паркова вулиця

Розташована у центральній частині міста, пролягає від вул. Примакова до вул. Проскурівського підпілля, вздовж річки Плоскої та Центрального парку культури та відпочинку (звідси й назва). Виникла в 1955 р. поблизу щойно закладеного парку. Має переважно приватну забудову, а також декілька багатоповерхових будинків поліпшеного планування.

Центральний міський парку культури та відпочинку ім. 500-річчя м. Хмельницького розкинувся на правому березі Бузького водосховища. Перші насадження з'явилися в 1947-48 роках, впорядкування розпочалося з 1949 р. Спочатку парк називався Комсомольським (на честь ентузіазму його будівничих — комсомольців міста), а в 1967 р. перейменували на честь 50-річчя Жовтня. Теперішню назву отримав в 1993 р. під час святкування 500-річчя Хмельницького. Того ж року парку надали статус пам'ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення. На його території зростає понад З0 видів дерев та чагарників, впорядкована мережа природних і штучних каналів, діють атракціони, зоокуточок, кафе, спортивні та дитячі майданчики. Площа парку становить 140 гектарів.