Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Кілька фактів пов'язують наше місто із Севастополем. Перший: Генерал Едуард Тотлебен, один з керівників оборони Севастополя (1854) розробив проект, за яким мала будуватися Проскурівська фортеця. Другий: у Гречанах знаходився маєток родича адмірала Нахімова. Третій: з 2 художніх панорам України одна - у Севастополі, друга - у Хмельницькому.

пн.19022018

Оновлено:08:00:09 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Олійника вулиця

Розташована у мікрорайоні Гречани. Пролягає вздовж залізничної станції та вокзалу Гречани. Вулиця сформувалася ще за часів існування приміського села Гречани, яке в 1946 р. було приєднано до Проскурова. Вона була частиною вул. Вокзальної, пристанційну частину якої в 2000 р. відокремили та перейменували на честь Б.С.Олійника.

Олійник Борис Степанович (1934-1999) - заслужений працівник транспорту України, почесний залізничник, перший Президент "Укрзалізниці", заступник міністра транспорту України. Народився в селі Божиківці Деражнянського р-ну. В 1959-61 рр. працював начальником залізничної станції Гречани. В 1980 - 1999 рр. – начальник Південно-Західної залізниці, одночасно в 1990 - 1993 рр. виконував обов'язки Президента Державної адміністрації залізничного транспорту - "Укрзалізниці". Б.С. Олійник зробив великий внесок в розвиток залізничного транспорту у Хмельницькому та області. Саме в роки його керування Південно-Західною залізницею та "Укрзалізницею" побудовано новий залізничний вокзал у Хмельницькому, реконструйована станція Гречани, в 1998 р. проведена електрифікація дільниці Жмеринка - Хмельницький - Волочиськ. У 1999 р. Б.С. Олійник трагічно загинув.