Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Першим двоповерховим будинком нашого міста був будинок фабриканта Соломона Маранца, у якому зараз знаходиться Театр ляльок. Першим дев'ятиповерховим - будинок, у якому знаходиться дитяча бібліотека. Обидва перших «хмарочоси» знаходяться на одному боці однієї вулиці, на відстані кварталу один від одного...

ср.20022019

Оновлено:11:14:34 AM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Окинського вулиця

Нова вулиця на південно-західній околиці міста в масиві індивідуальної забудови при виїзді на Шаровечку (район заводу "Катіон"). Виникла у 1995 р., пролягає вздовж Західної Окружної.

Окинський Йосип Йосипович  (1922-1944) - учасник Великої Вітчизняної війни, розвідник. Народився в 1922 р. у приміському селі Гречани в родині службовців. В 1935 р. сім'ю Окинських за наклепом, звинувачують у "антирадянських розмовах" та висилають подалі від кордону - на Полтавщину. В 1938 р. батька заарештували як "ворога народу" і рішенням "трійки" розстріляли. З  початком  війни (1941 р.), до хати, в якій жили на Полтавщині Окинські, повернулися господарі (були теж вислані в 1930-х роках). Тому мати з дітьми рушила до Гречан. В 1944 р., після визволення Проскурова, Йосипа призвали до армії, зарахувавши до 276-ї Темрюкської дивізії в розвідроту. 20 травня 1944 р. під час бою в районі села Зелене Бучачського району рядовий Й. Окинський закрив амбразуру доту (довготривала оборонна точка) своїм тілом. Ворожий кулемет замовк, але й наш земляк загинув. Командування дивізії представило Й. Окинський до звання Героя Рад. Союзу... Але вище керівництво відхилило прохання, зауваживши на те, що він "син ворогу народу". Лише через З0 років після війни Й. Окинського нагородили посмертно орденом Вітчизняної війни І ступеня.