Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У будинку, що зараз має адресу Проскурівська, 7,  на початку ХХ століття знаходився найкращий гастроном нашого міста. Купецька родина Журавльових вже тоді відпускала товар у кредит, на замовлення, здійснювала доставку додому та проводила дегустації...

пт.28042017

Оновлено:11:03:39 AM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Маяковського провулок

Розташований у центральній частині міста (район філармонії), пролягає від вул. Кам'янецької. Виник на початкуXX ст. і носив назву - прв. Офіцерський. У першій половині 1930-х рр. провулок отримав ім'я командира винищувального загону 1-го полку Червоного козацтва, героя громадянської війни, кавалера ордена Червоного Прапора А. Іванова. В 1946 р. провулок перейменували на честь В. Маяковського. В 1960-х рр., під час інтенсивної забудови вул. Кам'янецької, провулок значно скоротився і сьогодні має вигляд тупикової вулички серед багатоповерхових будинків.

Маяковський Володимир Володимирович (1893-1930) - рос. поет, основоположник поезії нового типу, реформатор поетичної мови. Мав великий вплив на світову поезію XX ст. Неодноразово бував в Україні, як поет оспівував столицю республіки (вірш "Київ"), присвятив Україні теплі рядки у віршах "Борг Україні", "Нашому юнацтву" та ін.