Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Кілька фактів пов'язують наше місто із Севастополем. Перший: Генерал Едуард Тотлебен, один з керівників оборони Севастополя (1854) розробив проект, за яким мала будуватися Проскурівська фортеця. Другий: у Гречанах знаходився маєток родича адмірала Нахімова. Третій: з 2 художніх панорам України одна - у Севастополі, друга - у Хмельницькому.

вт.17102017

Оновлено:08:04:11 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Маяковського провулок

Розташований у центральній частині міста (район філармонії), пролягає від вул. Кам'янецької. Виник на початкуXX ст. і носив назву - прв. Офіцерський. У першій половині 1930-х рр. провулок отримав ім'я командира винищувального загону 1-го полку Червоного козацтва, героя громадянської війни, кавалера ордена Червоного Прапора А. Іванова. В 1946 р. провулок перейменували на честь В. Маяковського. В 1960-х рр., під час інтенсивної забудови вул. Кам'янецької, провулок значно скоротився і сьогодні має вигляд тупикової вулички серед багатоповерхових будинків.

Маяковський Володимир Володимирович (1893-1930) - рос. поет, основоположник поезії нового типу, реформатор поетичної мови. Мав великий вплив на світову поезію XX ст. Неодноразово бував в Україні, як поет оспівував столицю республіки (вірш "Київ"), присвятив Україні теплі рядки у віршах "Борг Україні", "Нашому юнацтву" та ін.