Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1822 році місто Проскурів (нині Хмельницький) постраждало від великої пожежі, що майже повністю спалила всі дерев'яні споруди. Так само вогнем було знищено давні архівні документи...

вт.18122018

Оновлено:03:56:06 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Летичівська вулиця

Розташована в мікрорайоні Лезневе, який до 1976 р. був окремим селом. До 1976 р. вулиця носила ім'я Кірова - відомого рад. партійного і держ. діяча. Після приєднання Лезнева до Хмельницького міськвиконком вирішив змінити назви вулиць, що повторюються, на інші. Від того року вулиця перейменована на Летичівську, що пов'язано з її місцерозташуванням поруч з магістраллю на Летичів.

Летичів - райцентр Хмельницької області. Розташований на р. Південний Буг за 57 км на схід від Хмельницького. Населення 12 тис. Вперше згадується у 1411 р. Підприємства: завод пресових вузлів, меблева і швейна фабрики, завод продтоварів та інші. В Летичеві похований укр. народний герой У. Кармелюк, на цвинтарі та в центрі містечка встановлені йому пам'ятники. Збереглися залишки замку XVI ст., костьол Успіня Богородиці (1606-38 рр.), Михайлівська церква (ХУП-ХІХ ст.).