Хмельницький портал

Можливість знати більше.

З першої третини ХХ століття у селі Микільська Борщагівка під Києвом існувала вулиця Проскурівська. Назва — на честь міста Проскурів (нині — Хмельницький). Ліквідована наприкінці 1970-х — на початку 1980-х років під час знесення старої забудови та будівництва житлового масиву Південна Борщагівка.

нд.18022018

Оновлено:05:33:22 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Леонтовича вулиця

Розташована в мікрорайоні Ружична, який до 1981 р. був окремим селом. Пролягає вздовж південного берега Ружичнянського ставу.

Леонтович Микола Дмитрович (1877-1921) - укр. композитор, диригент, педагог, збирач музичного фольклору. Народився на Поділлі (с. Селевинці на Вінниччині). В 1892 - 1898 рр. навчався в Кам'янець-Подільській духовній семінарії, музичну освіту отримав у Петербурзі. Працював учителем співу у Вінниці, на Донеччині, у Тульчині, Тиврові, Летичеві. Основу творчості складав музичний фольклор Поділля. Автор широковідомих обробок укр. народних пісень для хору ("Щедрик", "Дударик", "Козака несуть", "Ой з-за гори кам'яної"), революційних пісень ("Інтернаціонал", "Варшав'янка"), хорових поем, опери "На русалчин великдень". В 1922 р. для увічнення пам'яті композитора було створено Музичне товариство ім. Леонтовича (існувало до 1928 р.).