Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1901 році став до ладу Проскурівський пивоварний завод, який належав дворянинові Леону Кляве (нині - пивзавод АТ «Хмельпиво»)

чт.18042019

Оновлено:01:20:49 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Свободи вулиця

Починається від просп. Миру (мікрорайон Заріччя), перетинає р. Південний Буг і далі пролягає центральною частиною міста (до вул. Пушкіна). Більша частина вулиці (від перехрестя з вул. Прибузькою) у XIX ст. була складовою частиною Бульвару (з 1880-х років Старобульварна вул.), який прокладений згідно з планом забудови міста від 1824 р. У 1926 р. Старобульварна вул. була розбита на три частини, одна з яких отримала назву пров. Медведівський (нині - вул. Армійська), друга - вул. Старобульварна (нині - вул. Гагаріна), а третя на честь рад. діяча та голови ВЧК- вул. Дзержинського (нині -вул. Свободи). До теперішнього дня вулиця частково зберігає вигляд бульвару. В 1970-х рр., після побудови нового мосту через Південний Буг, вул. Дзержинського була продовжена до мікрорайону Заріччя. В 1991 р. перейменована на вул. Свободи.

Свободи, 2/1. Палац творчості дітей та юнацтва. Веде свій родовід від Палацу піонерів, який було відкрито в 1937 р.. Спочатку він розташовувався на вул. Володимирській, 103 (тоді - вул. Остаповича), а в післявоєнні роки у колишньому будинку купця С. Маранца на вул. Проскурівській, 46 (тоді - 25-го Жовтня). У грудні 1987 р. Палац творчості дітей та юнацтва переїхав до новопобудованої споруди на перехресті вул. Свободи та Прибузької. Сьогодні в ньому працюють близько 200 гуртків, в яких займаються тисячі школярів. Особливо пишаються працівники Палацу дитячим ансамблем танцю "Подолянчик", який був заснований у 1964 р., та згодом став одним із найкращих дитячих танцювальних колективів України. Ансамбль був переможцем республіканського огляду дитячої художньої самодіяльності, лауреатом Республіканської премії ім. М.Островського, дипломантом міжнародних фестивалів, переможцем всесоюзних і республіканських конкурсів. Засновником та беззмінним керівником ансамблю є заслужений учитель України Ю. Гурєєв.

Свободи, 36. Центр науково-технічної та економічної інформації (ЦНТЕІ) - займає оригінальну 9-ти поверхову споруду. Заснований ЦНТЕІ у 1974 р.

Свободи,51. Обласна бібліотека для дітей ім. Т. Шевченка. Почала працювати в місті з липня 1944 р. (створена в 1937 р. у Кам'янці-Подільському). В 1974 р. переїхала у нове приміщення на перехресті вулиць 25-го Жовтня і Дзержинського (нині - Проскурівська та Свободи). Бібліотека прибудована до житлового 9-ти поверхового будинку - першого висотного будинку міста, спорудженого у 1971 р.

Свободи,57/2. Сервісний центр ВАТ ЕК "Хмельницькобленерго". Ультрасучасна споруда (споруджена 2002 р.), яка стала візитною карткою Хмельницьких енергетиків. Енергопостачальна компанія створена у 1995 р. після об'єднання Південного та Північного підприємства електромереж.