Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1919 та 1920 році Проскурів тричі був місцем перебування Уряду та Директорії Української Народної Республіки.

чт.18042019

Оновлено:01:20:49 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Тернопільська вулиця

Одна з головних магістралей Південно-Західного мікрорайону. Виникла в першій пол. 1960-х рр. під час формування та інтенсивної забудови цього мікрорайону. Пролягає від вул. Кам'янецької до виїзду з міста у напрямку на Тернопіль (звідси й назва).

Тернопіль - обласний центр України. Розташований в 110 км на захід від Хмельницького. Населення 220 тис. Підприємства машинобудування (заводи: світлотехнічний "Ватра", комбайновий та ін.), текстильної, харчової промисловості, виробництва будівельних матеріалів. У місті працюють медичний, педагогічний, технічний та економічний університети, 2 театри, 2 музеї, філармонія. Перша згадка датується 1540 р. Збереглися залишки замку (1540), Домініканський костьол (1749) та інші пам'ятки архітектури.

Тернопільська, 8. Хлібокомбінат. У 1965 р. за цією адресою став до ладу новий хлібозавод. Незабаром на базі цього хлібозаводу (№1) та вже існуючого (завод на вул. Шевченка) створено хлібокомбінат - основний хлібовиробник міста.

Тернопільська, 15/2. Тролейбусний парк міського комунального підприємства "Електротранс". 24 грудня 1970 р. в місті введено в дію першу тролейбусну лінію, яка пролягла від заводу "Катіон" до залізничного вокзалу й мала довжину 16 км. Регулярний рух почали здійснювати 12 тролейбусів марки "Київ-6". Того ж року почало діяти тролейбусне управління та депо. В 1971 р. прокладено тролейбусну лінію до мікрорайону Ракове, в 1972 р. - по Старокостянтинівському шосе та проспекту Миру. На кінець 2005 р. довжина тролейбусних ліній сягнула 92 км, щоденно на 18-ти міських маршрутах виходить близько 100 тролейбусів.

Тернопільська, 17. Державне підприємство "Новатор". У 1966 р. на південно-західній околиці міста став до ладу радіотехнічний завод - підприємство військово-промислового комплексу, яке стало найбільшим (понад 7 тисяч працюючих) підприємством міста. В 1981 р. на базі радіотехнічного заводу створено ВО "Новатор" провідний виробник навігаційних приладів та обладнання для авіації в СРСР. Сьогодні "Новатор" продовжує займати провідні позиції у радіоелектронній галузі країни, додавши до своєї основної продукції виробництво телевізорів, телефонних апаратів, залізничних радіостанцій, водолічильників та ін.

Тернопільська, 19. Завод "Катіон". Див. - вул. Катіонівська.