Хмельницький портал

Можливість знати більше.

22 грудня 1775 року містечко Плоскирів (нині Хмельнцький) отримало від польського короля привілей на проведення двох щорічних ярмарків на Новий рік та свято св. Анни. Кожен з ярмарків тривав по 2 тижні. У 1797 році у Проскурові відбувалося щорічно вже 13 ярмарків...

вт.12122017

Оновлено:08:47:09 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Кармалюка вулиця

Вулиця у масиві багатоповерхової забудови мікрорайону Озерна. Виникла у 1990 р.

Кармалюк (Кармелюк) Устим Якимович (1787-1835) - укр. народний герой, керівник боротьби селян Поділля проти кріпацтва в першій половині XIX ст. Народився на Поділлі (с. Головчинці, нині с. Кармалюкове на Вінничині).

У 1814 р. очолив селянський рух, який охопив значну частину Літинського, Летичівського і Проскурівського повітів, згодом перекинувся на сусідні повіти Поділля та частину Бессарабії. Кармалюка 5 разів заарештовували, допитували, катували, відправляли у в'язниці та у заслання, але він кожного разу повертався на Поділля та продовжував очолювати повстанський рух. Загони Кармалюка вчинили понад тисячі нападів на поміщицькі маєтки, в русі брало участь близько 20 тис. селян. Для його придушення царський уряд та поміщики в 1833 р. створили т. зв. Галузинецьку комісію (в с. Галузинці, тепер Деражнянського р-ну). В 1835 р., через зраду, народний месник загинув у с. Шляхові Кориченці (нині - с. Кориченці Деражнянського р-ну). Тіло Кармалюка було поховано у Летичеві. Про народного героя складено багато переказів і пісень, образ Кармалюка відтворили М. Старицький, Марко Вовчок, С. Васильченко та ін.