Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Козирем кращого проскурівського ресторану «Слон» довгі роки був оркестр з 18 сліпих музикантів. Відвідувачі спеціально приходили послухати їхнє віртуозне виконання і замовляли хоча б склянку чаю, якщо не могли собі дозволити більш розкішної вечері...

сб.21042018

Оновлено:04:37:22 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Кармалюка вулиця

Вулиця у масиві багатоповерхової забудови мікрорайону Озерна. Виникла у 1990 р.

Кармалюк (Кармелюк) Устим Якимович (1787-1835) - укр. народний герой, керівник боротьби селян Поділля проти кріпацтва в першій половині XIX ст. Народився на Поділлі (с. Головчинці, нині с. Кармалюкове на Вінничині).

У 1814 р. очолив селянський рух, який охопив значну частину Літинського, Летичівського і Проскурівського повітів, згодом перекинувся на сусідні повіти Поділля та частину Бессарабії. Кармалюка 5 разів заарештовували, допитували, катували, відправляли у в'язниці та у заслання, але він кожного разу повертався на Поділля та продовжував очолювати повстанський рух. Загони Кармалюка вчинили понад тисячі нападів на поміщицькі маєтки, в русі брало участь близько 20 тис. селян. Для його придушення царський уряд та поміщики в 1833 р. створили т. зв. Галузинецьку комісію (в с. Галузинці, тепер Деражнянського р-ну). В 1835 р., через зраду, народний месник загинув у с. Шляхові Кориченці (нині - с. Кориченці Деражнянського р-ну). Тіло Кармалюка було поховано у Летичеві. Про народного героя складено багато переказів і пісень, образ Кармалюка відтворили М. Старицький, Марко Вовчок, С. Васильченко та ін.