Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1672 році Плоскирів (нині Хмельницький) перейшов під владу Османської імперії. Плоскирів став центром окремої нахії, що підпорядковувалася Меджибізькому санджаку Кам'янецького єйялету...

сб.20042019

Оновлено:02:31:03 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Миру проспект

Одна з головних магістралей мікрорайону Заріччя, пролягає від західної (виїзд на Західну Окружну) до східної (виїзд на Вінницьке шосе) його околиці. Виник на початку 1960-х рр., коли на північ від міста розпочалася забудова невеличкого житлового масиву (т.зв. "посьолок Мирний") для службовців 17-ї дивізії. Згодом це дало початок розбудови нового багатоповерхового мікрорайону Заріччя.

Телевежа. На найвищій точці міста в 1968 р. збудовано телеретранслятор заввишки 100 м. У 1980 р. його демонтували, а поруч звели новий телерадіотранслятор, телевежа якого мала вже висоту 200 м.

Миру, 55. Костьол Христа Царя Всесвіту. Головний римо-католицький храм міста. Спорудження розпочалося на початку 1990-х років, освячено новозбудований костьол у 1995 р.

Миру, 59. Сучасний комплекс споруд Будинку преси, побудований наприкінці 1980-х років, який вмістив в себе видавництво "Поділля" (засноване у 1975 р.) з потужним поліграфічним виробництвом, а також редакції обласних газет ("Подільські вісті" та ін.).

Миру, 69. Взуттєва фабрика ВАТ "Взутекс". Стала до ладу в 1945 р., розташовувалася у невеличкому приміщенні в старій одноповерховій будівлі на центральній вулиці міста (нині будівля знесена - на її місці алеї скверу їм. Шевченка). У 1974 р. взуттєва фабрика почала працювати у нових корпусах, побудованих на проспекті Миру. У 1994 р. на базі фабрики створене ВАТ "Взутекс". Нині частина адміністративного корпусу підприємства віддано під торгові заклади, а прилегла територія - під ринок. Це дозволило утворити один з найбільших торговельних комплексів мікрорайону Заріччя.

Майдан на перехресті просп. Миру та вул. Свободи. Сформувався після того, як в 1976 р. тут було відкрито кінотеатр "Сілістра" (названий на честь болгарського міста-побратима). Згодом біля нього побудували гастроном, комплекс ресторанів та кафе, а саму площу прикрасила композиція металевих фігур заслуженого художника України Миколи Мазура. В 1983 р. майдан отримав назву Площа Героїв Сталінграду. Але вона так й не прижилася і на початку 1990-х була скасована. В 2000 р. на базі кінотеатру "Сілістра" створений культурно-оздоровчий комплекс "СВ".

Миру, 99-101. Інститут Міжрегіональної академії управління персоналом. У листопаді 1998 р. відкрито філію Міжрегіональної академії управління персоналом (МАУП). В 2003 р. на базі філії створений Хмельницький інститут МАУП, який того ж року переїхав на просп. Миру у просторі приміщення колишнього адміністративного корпусу заводу "Темп".

Меморіал Вічної Слави - відкрито на перехресті просп. Миру та Старокостянтинівського шосе у травні 1983 р. (автори - скульптор В. Зноба, архітектори В. Громихін, В. Перехрест). Меморіал увічнює славу військових частин, партизанів, підпільників, які звільняли область від фашистських загарбників.

Дендропарк "Поділля". В 1964 р. поруч із павільйонами обласної сільськогосподарської виставки, поблизу перехрестя Старокостянтинівського шосе та щойно прокладеного просп. Миру, на 30-ти гектарній ділянці закладено дендрологічний парк. В ньому були насаджені сотні видів різноманітних дерев та кущів, саджанці яких завезено з усіх куточків Поділля, а також із ботанічних садів України та Молдови. В 1969 р. дендропарк "Поділля" включено до заповідного фонду області та надано статус парку-пам'ятки садово-паркового мистецтва. Нині площа дендропарку - 30,5 га, в ньому нараховується 427 видів дерев і чагарників, більшість яких рідкісних та цінних порід.