Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Всупереч поширеній думці, нібито Проскурів перейменували у Хмельницький на честь перебування тут великого гетьмана, сам Богдан Зіновій Хмельницький ніколи тут не бував. Найближча велика битва під його проводом відбулася 1648 під Пилявою, у 55 кілометрах від Проскурова.

нд.25022018

Оновлено:07:14:06 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Лікарняна вулиця

Розташована за Кам'янецьким переїздом. Пролягає вздовж обласної інфекційної лікарні (колишня земської лікарня) від вул. Г. Сковороди до вул. Короленка. Виникла в 1911 р., після завершення спорудження земської лікарні, в зв'язку з чим отримала таку назву.

Земська лікарня. За Кам'янецьким переїздом, по вул. Г. Сковороди, ліворуч, серед зелені дерев, видніються старі одно - і двоповерхові корпуси обласної інфекційної лікарні. У свій час цей комплекс медичних споруд займала Проскурівська повітова земська лікарня.

Земська медицина на Поділлі почала розвиватися з 1904 р. Медичне обслуговування населення було організовано за дільничним принципом. Його здійснювали два фельдшерських пункти (у Малиничах і Пашківцях), акушерський пункт (Пашківці) і земська лікарня в Проскурові.

Тривалий час земська лікарня змушена була розміщатися в орендованих приміщеннях, поки в 1911 р. не завершили будівництво "лікарняного містечка" за Кам'янецьким переїздом. У комплекс увійшли: головний корпус, "заразний" (тобто інфекційний) барак, службовий корпус, квартира лікаря, два «льодовника» (холодні приміщення для збереження медикаментів і тіл померлих), каплиця, станція біологічного очищення води, хлів і вітряний двигун для водопостачання.

Територія лікарні була засаджена плодовими деревами. У лікарні працювали два лікарі, два фельдшери, акушерка, сестра, доглядач, 4 доглядальниці, завгосп і кілька робітників. Завідувачем був лікар-хірург Г. Меленевський. Усього в проскурівській земській лікарні було 40 штатних ліжок і за рік обслуговувалося біля півтори тисяч стаціонарних хворих. До того ж амбулаторію щодня відвідувало в середньому до 35 чоловік. Відзначимо, що всі послуги в лікарні надавалися безкоштовно.