Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Перший тролейбус у Хмельницькому вирушив в рейс о 10-й годині ранку 24 грудня 1970 року, тобто 40 років тому. Тоді за єдиним тролейбусним маршрутом "Завод КАТІОН - залізничний вокзал" ходило 12 тролейбусів. Через півроку маршрут було продовжено у Ракове. У 1972 році було відкрито маршрут №2 "КАТІОН - кінотеатр "Сілістра".

сб.29042017

Оновлено:01:28:35 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Західна Окружна вулиця

Виникла як об'їзна магістраль у західній околиці міста (звідси й назва вулиці), що з'єднала виїзд на Тернопіль - Львів та просп. Миру (виїзд на Вінницю й Шепетівку). Частково пролягає через масив індивідуальної забудови поблизу заводу "Катіон" та мікрорайон Гречани.

Західна Окружна, 14. Костьол Святої Аннй. У XVIII - першій пол. XX ст. головний храм римо-католиків Проскурова - костьол Святої Анни, височів приблизно на місці нинішньої школи № 1 (див. вул. Примакова). Але в 1936 р. його закрили й почали руйнувати, а в 1938 р., те, що залишилося, висадили у повітря вибухівкою. В розпорядженні польській громаді залишилася лише капличка, яка була влаштована в 1925 р. на римо-католицькому цвинтарі с. Гречани. Згодом на її місці розбудували костьол, якому знову надали ім'я Святої Анни, і який до середини 1990-х років був єдиним католицьким храмом міста.