Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Орган Хмельницької обласної філармонії, що вперше зазвучав 14 березня 1991 року, є останнім, який був встановлений у Радянському Союзі і останнім органом фірми Rieger Kloss, який був встановлений в Україні.

ср.20022019

Оновлено:11:14:34 AM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Західна Окружна вулиця

Виникла як об'їзна магістраль у західній околиці міста (звідси й назва вулиці), що з'єднала виїзд на Тернопіль - Львів та просп. Миру (виїзд на Вінницю й Шепетівку). Частково пролягає через масив індивідуальної забудови поблизу заводу "Катіон" та мікрорайон Гречани.

Західна Окружна, 14. Костьол Святої Аннй. У XVIII - першій пол. XX ст. головний храм римо-католиків Проскурова - костьол Святої Анни, височів приблизно на місці нинішньої школи № 1 (див. вул. Примакова). Але в 1936 р. його закрили й почали руйнувати, а в 1938 р., те, що залишилося, висадили у повітря вибухівкою. В розпорядженні польській громаді залишилася лише капличка, яка була влаштована в 1925 р. на римо-католицькому цвинтарі с. Гречани. Згодом на її місці розбудували костьол, якому знову надали ім'я Святої Анни, і який до середини 1990-х років був єдиним католицьким храмом міста.