Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Щогла з синьо-жовтим прапором України на початку головної вулиці міста Хмельницького стоїть на тому ж місці, де у 1950-ті роки стояв пам'ятник Сталіну, у часи правління якого за зображення цього прапору люди ризикували свободою і життям

 

вт.13112018

Оновлено:12:20:26 AM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Зарічанська вулиця

Розташована в мікрорайоні Заріччя. Пролягає вздовж р. Південний Буг, від Старокостянтинівського шосе до вул. Маршала Рибалка. Виникла у 1966 р. під час забудови нового багатоповерхового Зарічанського мікрорайону і першу назву отримала на честь Куйбишева - рад. парт, та держ. діяча. В 1991 р. перейменована на Зарічанську - назва від місцерозташування у Заріччі.

Зарічанська, 9. Спортивний центр УМВС та Меморіальний комплекс загиблим міліціонерам. Спортцентр, збудований у середині 1990-х років, має сучасні ігрові та спеціалізовані спортзали, різноманітні відкриті майданчики. На площі перед центром, у 2002 р. було відкрито Меморіальний комплекс загиблим міліціонерам, який включає пам'ятник (скульптор К. Коржев) та Борисоглібську капличку.

Зарічанська, 10. Політехнічний коледж. Комплекс споруд коледжу включає навчальні корпуси, гуртожитки, стадіон. Заснований у 1965 р. як електромеханічний технікум, який в 1991 р. отримав назву політехнічний коледж.

Зарічанська, 34. Швейна фабрика ВАТ "Спецодяг". Підприємство бере початок від Проскурівської швейної фабрики, яка була створена в липні 1945 р. та розташовувалася у невеличкому приміщенні в старій одноповерховій будівлі на центральній вулиці міста (нині будівля знесена, на її місці алеї скверу ім. Шевченка). У 1976 р. на базі швейної фабрики створено Хмельницьке виробниче швейне об'єднання "Спецодяг", а з 1977 р. підприємство переведено до нового приміщення на вул. Куйбишева (нині - Зарічанська), що дозволило значно наростити потужності. Сьогодні ВАТ "Спецодяг" виготовляє швейну продукцію спецпризначення та товари широкого вжитку.