Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1898 році став до ладу Проскурівський чавуноливарний завод Б. Ашкіназі, який виготовляв металовироби, обладнання для млинів, гуралень, пивоварних та цукрових заводів. У 1905 році завод удостоєно золотої медалі на Паризькій виставці. Нині це - завод "Пригма Прес".

чт.18042019

Оновлено:01:20:49 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Ракове

Історична місцевість (урочище), колишній хутір, згодом передмістя, нині - мікрорайон на східній околиці міста. Перша згадка про урочище, поблизу якого існував Раковий став (на р. Кудрянці) та млин, а згодом виник й хутір Раковий, датується початком XIX ст. Хутір входив у межі міста, а дерев'яний млин - відносився до міських маєтностей. В перші роки XX ст. на виїзді з міста за хутором Раковий були влаштовані літні табори для військ проскурівського гарнізону, а сам хутір здебільше стали називати - передмістя Ракове.

У 1930-х роках на території таборів будується військове містечко (казарми та перші чотириповерхові житлові будинки для офіцерського складу). У 1961 р. до Раківського військового містечка прибули перші підрозділи 19-ї Запорізької Червонопрапорної орденів Суворова і Кутузова дивізії Ракетних військ стратегічного призначення. З цього часу поблизу Хмельницького та на території області розгортаються бойові позиції міжконтинентальних ракет, а Раківське містечко забудовується багатоповерховими будинками. Одночасно в 1950-х - 60-х рр. активно забудовується приватними будинками масив від території заводу трансформаторних підстанцій до р. Кудрянки, який отримав назву Ближнє Ракове.

Життя мікрорайону змінилося на початку 1990-х рр., коли згідно з домовленостями України та США ядерні ракети були ліквідовані, а дивізію реорганізовано. Як компенсацію за знищення ракет, американці профінансували будівництво житлового масиву "Ракове-2", що був закладений у 1994 р. для військовослужбовців реорганізованої дивізії.