Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У липні 1904 року у Проскурові відкрито Олексіївське реальне училище, назване на честь спадкоємця престолу цесаревича Олексія. Зараз у цій будівлї знаходяться Хмельницька міська рада та виконавчий комітет.

чт.18042019

Оновлено:01:20:49 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Горького вулиця

Розташована у центральній частині міста. Пролягає від вул. Проскурівської до вул. Трембовецької. Прокладена згідно з планом забудови міста від 1888 р., у 1930-х рр. отримала ім'я Ковалевського - на честь одного з місцевих діячів громадянської війни, в 1946 р. перейменована на честь М. Горького.

Горький Максим (справжнє ім'я - Пєшков Олексій Максимович) (1868-1934) - рос. письменник, один з основоположників рад. літератури, ініціатор створення і перший голова правління Спілки письменників СРСР. Автор роману "Мати", п'єси "На дні", трилогії "Дитинство", "В людях", "Мої університети" та ін. В 1932 р. Горький написав лист-звернення до прикордонників подільського краю. Цей лист знайшов широкий відгук серед охоронців кордону і в 1933 р. письменник був обраний Почесним прикордонником Кам'янець-Подільського прикордонного загону.