Хмельницький портал

Можливість знати більше.

22 грудня 1775 року містечко Плоскирів (нині Хмельнцький) отримало від польського короля привілей на проведення двох щорічних ярмарків на Новий рік та свято св. Анни. Кожен з ярмарків тривав по 2 тижні. У 1797 році у Проскурові відбувалося щорічно вже 13 ярмарків...

пн.25032019

Оновлено:02:29:41 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Гавришка вулиця

Розташована в мікрорайоні Ружична, який до 1981 р. був окремим селом. До 1981 р. вона була частиною вулиці, що носила ім'я Кірова - радянського партійного й державного діяча. Після приєднання Ружичної до Хмельницького міськвиконком вирішив змінити назви вулиць, що повторюються, на інші. Від того року вулиця отримала ім'я М. Гаврішка.

Гавришко Микола Йосипович (1912-1976) - Герой Рад. Союзу. Народився в с. Давидківці Хмельницького р-ну в сім'ї селянина. За комсомольською путівкою працював на шахті в Донбасі. Закінчив гірничий технікум. В армії з 1934 р. Після закінчення Київського автобронетанкового училища командував танковим взводом. Учасник визвольного походу в Західну Україну. В діючій армії з червня 1941 р. Брав участь в боях на Брянському, Воронезькому, Калінінському, 1-му Українському фронтах. У дні Проскурівсько-Чернівецької операції радянських військ танковий батальйон, яким командував майор Гавришко, з 21 по 26 лютого 1944 р. оволодів рядом населених пунктів області, в числі перших форсував Дністер і Серет, завдав противнику значних втрати в живій силі і техніці. 26 квітня 1944 р. йому присвоєно звання Героя Рад. Союзу. Закінчив війну в Берліні, командуючи танковим полком. Нагороджений 2 орденами Червоного Прапора, орденом Червоної Зірки, медалями. З 1956 р. підполковник Гавришко - в запасі. Жив і працював у Хмельницькому. Удостоєний звання почесного громадянина міст Артемівська, Жмеринки, Бучача, Городенки. Похований на міському цвинтарі (р-н Шаровечка). На могилі в 1977 р. встановлений гранітний пам'ятник.