Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Про мінеральну воду «Хмельницька», що випускалася у місті у 1970-80-ті роки, ходило прислів'я: «Минеральная вода - нет ни пользы, ни вреда». А коли у часи Горбачова на «безалкогольних» весіллях у пляшки з цими етикетками наливали горілку, її називали «ХмелЪницкая с твердым знаком»...

вт.18062019

Оновлено:02:31:15 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Гавришка вулиця

Розташована в мікрорайоні Ружична, який до 1981 р. був окремим селом. До 1981 р. вона була частиною вулиці, що носила ім'я Кірова - радянського партійного й державного діяча. Після приєднання Ружичної до Хмельницького міськвиконком вирішив змінити назви вулиць, що повторюються, на інші. Від того року вулиця отримала ім'я М. Гаврішка.

Гавришко Микола Йосипович (1912-1976) - Герой Рад. Союзу. Народився в с. Давидківці Хмельницького р-ну в сім'ї селянина. За комсомольською путівкою працював на шахті в Донбасі. Закінчив гірничий технікум. В армії з 1934 р. Після закінчення Київського автобронетанкового училища командував танковим взводом. Учасник визвольного походу в Західну Україну. В діючій армії з червня 1941 р. Брав участь в боях на Брянському, Воронезькому, Калінінському, 1-му Українському фронтах. У дні Проскурівсько-Чернівецької операції радянських військ танковий батальйон, яким командував майор Гавришко, з 21 по 26 лютого 1944 р. оволодів рядом населених пунктів області, в числі перших форсував Дністер і Серет, завдав противнику значних втрати в живій силі і техніці. 26 квітня 1944 р. йому присвоєно звання Героя Рад. Союзу. Закінчив війну в Берліні, командуючи танковим полком. Нагороджений 2 орденами Червоного Прапора, орденом Червоної Зірки, медалями. З 1956 р. підполковник Гавришко - в запасі. Жив і працював у Хмельницькому. Удостоєний звання почесного громадянина міст Артемівська, Жмеринки, Бучача, Городенки. Похований на міському цвинтарі (р-н Шаровечка). На могилі в 1977 р. встановлений гранітний пам'ятник.