Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У Проскурові народився Святослав Федоров (1927-2000) - видатний лікар-офтальмолог, який створив науково-технічний комплекс "Мікрохірургія ока".

чт.21022019

Оновлено:10:49:15 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Винниченка вулиця

Розташована у східній частині міста, у масиві приватної забудови мікрорайону Ближнє Ракове, пролягає від Старого Аеропорту до берегів р. Кудрянка. Виникла у 1930-х рр., перша назва - Провулок Дубове №3. У 1946 р. отримала ім'я на честь рад. політичного діяча й дружини В. Леніна Надії Крупської. В 1991 р. перейменована на честь В. Винниченка.

Винниченко Володимир Кирилович (1880-1951) - український письменник, політичний та держ. діяч, перший голова Генерального секретаріату УНР, генеральний секретар внутрішніх справ (1917 - до січня 1918 рр.). З листопада 1918 р. очолив Директорію УНР (до 1919 р.). На початку своєї політичної діяльності, ще під час навчання у Київському університеті, В. Винниченко брав активну участь у національному русі й став одним із засновників Революційної Української партії. За пропагандистську роботу його заарештували, виключили з університету та віддали у 5-й саперний батальйон. Але через деякий час Володимиру вдалося виїхати за кордон, до Львова. В липні 1903 р. молодий революціонер-пись-менник нелегально вирушив до Російської імперії. При спробі перевезти партійну літературу через кордон (в той час кордон проходив по р. Збруч) його заарештували у Волочиську. В. Винниченка взяли під варту та на три дні ув'язнили до місцевого арештантського будинку. Після того ув'язненого перевезли через Проскурів до Лук'янівської в'язниці (Київ).