Хмельницький портал

Можливість знати більше.

У 1898 році став до ладу Проскурівський чавуноливарний завод Б. Ашкіназі, який виготовляв металовироби, обладнання для млинів, гуралень, пивоварних та цукрових заводів. У 1905 році завод удостоєно золотої медалі на Паризькій виставці. Нині це - завод "Пригма Прес".

вт.24102017

Оновлено:11:50:58 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Бажана Миколи вулиця

Розташована у південній частині міста, за залізницею, в мікрорайоні Новий план №2. Пролягає паралельно вул. Чорновола від пивзаводу до корпусів машинобудівної компанії "АДВІС", має переважно приватну забудову. Прокладена на початку XX ст., першу назву отримала в першій половині 1920-х років - вул. 30-ти загиблих (на честь червоноармійців, які загинули поблизу Проскурова під час громадянської війни). В 1940 р. вулицю перейменували на честь радянського льотчика-героя С. Леваневського (1902-1937). В 1946 р. отримала ім'я Енгельса - на честь німецького філософа й політичного діяча, одного з основоположників світового комунізму Фрідріха Енгельса. У 1991 р. перейменована на честь М. Бажана.

Бажан Микола Платонович (1904-1983) - укр. поет, літературознавець, академік АН України, Герой Соц. Праці, лауреат Ленінської, двох Держ. премій СРСР, Держ. премії України та премії ім. Шевченка, головний редактор Укр. Рад. Енциклопедії. Народився в Кам'янці-Подільському в родині військовослужбовця, яка в 1910 р. переїхала до Умані. На Поділлі свято шанують пам'ять видатного поета: його ім'я присвоєно Кам'янець-Подільській школі №5 (в школі діє музей поета), у місцевому університет встановлено стипендію ім. Бажана.