Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Незважаючи на сьогоднішню назву «Хмельницький», сам видатний гетьман ніколи у нашому місті не бував. Але містечко Плоскирів у 1648-1657 роках неодноразово опинялося у центрі протидії козацьких та польських військ...

вт.18122018

Оновлено:03:56:06 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна

Статті

Бажана Миколи вулиця

Розташована у південній частині міста, за залізницею, в мікрорайоні Новий план №2. Пролягає паралельно вул. Чорновола від пивзаводу до корпусів машинобудівної компанії "АДВІС", має переважно приватну забудову. Прокладена на початку XX ст., першу назву отримала в першій половині 1920-х років - вул. 30-ти загиблих (на честь червоноармійців, які загинули поблизу Проскурова під час громадянської війни). В 1940 р. вулицю перейменували на честь радянського льотчика-героя С. Леваневського (1902-1937). В 1946 р. отримала ім'я Енгельса - на честь німецького філософа й політичного діяча, одного з основоположників світового комунізму Фрідріха Енгельса. У 1991 р. перейменована на честь М. Бажана.

Бажан Микола Платонович (1904-1983) - укр. поет, літературознавець, академік АН України, Герой Соц. Праці, лауреат Ленінської, двох Держ. премій СРСР, Держ. премії України та премії ім. Шевченка, головний редактор Укр. Рад. Енциклопедії. Народився в Кам'янці-Подільському в родині військовослужбовця, яка в 1910 р. переїхала до Умані. На Поділлі свято шанують пам'ять видатного поета: його ім'я присвоєно Кам'янець-Подільській школі №5 (в школі діє музей поета), у місцевому університет встановлено стипендію ім. Бажана.