Історія

Перший «хмарочос» нашого міста

На розі Проскурівської та Свободи височить житловий десятиповерховий будинок із прибудованою обласною бібліотекою для дітей імені Тараса Шевченка. Його було споруджено у 1971 році й він став першим висотним будинком міста.

До того часу найвищими у Хмельницькому були п'ятиповерхівки. Проект будинку розробили у 1968 році у "Моспроекті". Проте, нашим архітекторам довелося суттєво його доробити, аби ця висотка гармонійно вписалася у існуючу забудову.


Готується будівельний майданчик. 1968 рік.
Фото В. Западенко


Будується перша висотка. 1971 рік.
Фото з книги "Прогулянка Проскуровом"

Новосілля у десятиповерхівці відсвяткували у 1971 році, й, крім того, що цей будинок став найвищим у місті, тут хмельничани вперше побачили ліфт та сміттєпровід.


Вулиця 25-го Жовтня(сучасна Проскурівська). Початок 1970-тих.


На вулиці Дзержинського (сучасна Свободи). Середина 1980-тих.

Що стосується обласної бібліотеки для дітей, то цей заклад почав працювати у місті з липня 1944 року (взагалі-то, бібліотека була створена у 1937 році у тодішньому обласному центрі - Кам'янці-Подільському) і спочатку розташовувався в одному зі старих будинків, на місці яких нині височить ЦУМ. У 1974 році бібліотекарі переїхали у нове приміщення на розі вулиць 25-го Жовтня і Дзержинського (нині Проскурівська та Свободи), де й знаходяться тепер.


Робот у бібліотеці імені Жданова (тепер - імені Шевченка). Середина 1980-тих.

Свого часу Хмельницька бібліотека для дітей вважалася однією з найкращих в Україні. У 1978 році її нагородили Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, у 1987-88 роках вона стала дипломантом Виставки Досягнень Народного Господарства СРСР та УРСР, сюди постійно привозили закордонні делегації.

З книги "Прогулянка Проскуровом", м.Хмельницький, 2009