Хмельницький портал

Можливість знати більше.

Козирем кращого проскурівського ресторану «Слон» довгі роки був оркестр з 18 сліпих музикантів. Відвідувачі спеціально приходили послухати їхнє віртуозне виконання і замовляли хоча б склянку чаю, якщо не могли собі дозволити більш розкішної вечері...

пт.24052019

Оновлено:10:01:34 PM

Ви не авторизовані.Зареєструватись ?

Back Ви тут: Головна Про місто Інформація Історичні статті Перший «хмарочос» нашого міста

Історія

Перший «хмарочос» нашого міста

На розі Проскурівської та Свободи височить житловий десятиповерховий будинок із прибудованою обласною бібліотекою для дітей імені Тараса Шевченка. Його було споруджено у 1971 році й він став першим висотним будинком міста.

До того часу найвищими у Хмельницькому були п'ятиповерхівки. Проект будинку розробили у 1968 році у "Моспроекті". Проте, нашим архітекторам довелося суттєво його доробити, аби ця висотка гармонійно вписалася у існуючу забудову.


Готується будівельний майданчик. 1968 рік.
Фото В. Западенко


Будується перша висотка. 1971 рік.
Фото з книги "Прогулянка Проскуровом"

Новосілля у десятиповерхівці відсвяткували у 1971 році, й, крім того, що цей будинок став найвищим у місті, тут хмельничани вперше побачили ліфт та сміттєпровід.


Вулиця 25-го Жовтня(сучасна Проскурівська). Початок 1970-тих.


На вулиці Дзержинського (сучасна Свободи). Середина 1980-тих.

Що стосується обласної бібліотеки для дітей, то цей заклад почав працювати у місті з липня 1944 року (взагалі-то, бібліотека була створена у 1937 році у тодішньому обласному центрі - Кам'янці-Подільському) і спочатку розташовувався в одному зі старих будинків, на місці яких нині височить ЦУМ. У 1974 році бібліотекарі переїхали у нове приміщення на розі вулиць 25-го Жовтня і Дзержинського (нині Проскурівська та Свободи), де й знаходяться тепер.


Робот у бібліотеці імені Жданова (тепер - імені Шевченка). Середина 1980-тих.

Свого часу Хмельницька бібліотека для дітей вважалася однією з найкращих в Україні. У 1978 році її нагородили Почесною Грамотою Президії Верховної Ради УРСР, у 1987-88 роках вона стала дипломантом Виставки Досягнень Народного Господарства СРСР та УРСР, сюди постійно привозили закордонні делегації.

З книги "Прогулянка Проскуровом", м.Хмельницький, 2009